23 лютого в Україні – ВЖЕ ДАВНО НЕ СВЯТО!!!

Опубліковано в 9:16 Актуально, В Україні, Важливі, Новини, Цікаво та корисно    741

З 2014 року радянське свято 23 лютого в Україні не відзначається. Тобто, вже сьомий рік поспіль.

І не дивлячись на це, сьогодні з самого ранку у Пологах в більшості соцмереж, групах, користувачі надсилають один одному листівки, вітання, й діляться ними з іншими.

Так, 23 лютого довгі роки на території України відзначався День захисника Вітчизни. Традиційно в цей день приймали вітання всі чоловіки, незалежно від їх причетності до збройних сил. Однак з 2014 року Україна відмовилася від святкування 23 лютого. В українських воїнів своє свято – День захисника України, який відзначається 14 жовтня.

Коли скасували святкування 23 лютого в Україні У 2014 році, на святкуванні Дня Незалежності, 24 серпня, Президент України Петро Порошенко заявив про те, що Україна тепер буде відзначати день захисників за своїм власним календарем, а не за тим, що дістався у спадок від СРСР. Уже в 2015 році святкування Дня захисника України з 23 лютого перенесли на 14 жовтня. Ця дата була обрана, оскільки саме на 14 жовтня припадає свято Покрови Пресвятої Богородиці. Вона вважається покровителькою запорізького козацтва. Крім того, 14 жовтня – це дата створення Української повстанської армії. З 2015 року 14 жовтня став вихідним днем, а 23 лютого в Україні ніяк не відзначається на державному рівні.

Довідково: Історично дата 23 лютого – це день створення в 1918 році Робітничо-селянської Червоної Армії в Радянській Росії. Після розпаду СРСР традиція святкувати 23 лютого залишилася, хоча свято було перейменовано в «День захисника Вітчизни». У 1999 році президент України Леонід Кучма видав указ про святкування Дня захисника Вітчизни 23 лютого. І зараз це свято відзначається як і раніше 23 лютого в Росії, Білорусі, Таджикистані та Киргизстані. Російська агресія і анексія Криму запустили в Україні активний процес відмови від загальних символів з сусідньою країною і декомунізації. Указ президента Кучми втратив чинність, а згідно з новим указом президента Порошенко, День захисника України відзначається щорічно 14 жовтня. Головною метою заснування нової дати для свята було вшанування захисників незалежної України і зміцнення патріотичних настроїв в суспільстві.

Коментарів: 2

  • Ніхто не зможе заборонити людям святкувати свята, що їм до вподоби. І нам не має різниці, визнаються вони державою, чи ні. Це наш вибір!!!

Залишити відповідь