АГРАРНЕ РЕЙДЕРСТВО у Пологівському районі

Опубліковано в 14:26 Важливі, Новини, У Пологах, У районі    1 863

5 квітня під головуванням голови обласної державної адміністрації Старуха Олександра Васильовича в режимі онлайн відбулася нарада з питань протидії протиправному поглинанню та силовому захопленню підприємств (аграрному рейдерству). Про це йдеться на сайті Пологівської РДА

До участі в нараді були запрошені Крупський Артур Євгенович – голова Пологівської райдержадміністрації, Калашник Сергій Григорович – голова райради, Смирнов Олег Валерійович – начальник Пологівського РВП ГУНП в Запорізькій області, Марков Ігор Олександрович – керівник Пологівської окружної прокуратури, керівники сільськогосподарських підприємств району, керівники відділень поліції в районі, заступники голови районної державної адміністрації.

Перед початком наради голова РДА Крупський А.Є. заслухав поточний стан криміногенної ситуації в агропромисловому секторі району, охарактеризував аграрне рейдерство як одну із можливих складових гібридної війни та спосіб ескалації суспільної напруги. Наголосив на необхідності внесення змін до структури районного оперативного штабу із протидії протиправному поглинанню та силовому захопленню сільськогосподарських підприємств,  здійсненню постійного моніторингу органами влади фактів можливого рейдерства, зокрема: втручання в реєстр юридичних та фізичних осіб- підприємців щодо внесення відомостей про керівника, збереження вилученої техніки  та ін., взаємодії всіх органів виконавчої влади району щодо забезпечення протидії протиправному поглинанню та силовому захопленню сільськогосподарських підприємств.

На нараді присутні обговорили поточний стан роботи по забезпеченю захисту сільгоспвиробників області від спроб рейдерських захоплень земельних ділянок та(або) врожаю, а також намітили плани на майбутнє.

Як відмітив начальник Головного управління національної поліції Запорізької області Микола Лушпієнко, на початку року існують усі можливості для здійснення профілактичних заходів, які позбавлять правохоронців необхідності реагувати на факти протиправного захоплення майна чи земель. При цьому він акцентував на необхідності об’єднання зусиль представників влади та аграрного бізнесу, встановлення атмосфери підтримки та довіри в їх діалозі, налагоджування контактів з місцевою владою,

Начальник слідчого управління ГУНП в Запорізькій області Андрій Кулініч зазначив правові колізії, що породжують рейдерство. Прокурор області Віктор Приходько закликав суб’єктів господарювання і районну владу збирати інформацію щодо можливих точок напруження та активніше займатися оформленням правовстановлюючих документів на землю. Адже саме неоформлені земельні ділянки найчастіше стають об’єктами рейдерства, особливо в період збору врожаю.

Голови районних державних адміністрацій поінформували очільника області з питань аграрного рейдерства на їх територіях.

Підбиваючи підсумки наради, голова облдержадміністрації Олександр Старух звернув увагу на необхідності вживання всього комплексу заходів щодо протидії протиправному розпорядженню землею і врожаєм підприємств. Чіткій  співпраці всіх органів виконавчої влади з зазначеного питання, роботі антирейдерських штабів в межах нових укрупнених районів.

Залишити відповідь