“Чия земля? – Маркіза Карабаса!”: У Пологівському районі понад 600 га землі належать жінці з Чернівецької області

Опубліковано в 17:35 Важливі, Новини, У Пологах, У районі    3 574

Сьогодні, у кабінеті міського голови Юрія Коноваленка відбулась прес-конференція на тему: “Передача земель за межами населених пунктів у Пологівську громаду”.

Навколо цього питання останнім часом ведеться досить багато розмов про те що, справжніми власниками цих земель на території громад стали саме ради, які розпоряджаються землями не тільки в межах населених пунктів, а і за їх межами.

На сьогодні, Пологівська ОТГ у складі міської ради та 8 сільських рад (з 1 січня) долучились до процесу передачі/прийняття земель за межами населених пунктів від Держгеокадастру. Сама процедура розпочалася 16 липня 2020 року, коли Уряд ухвалив Постанову про деякі заходи щодо прискорення реформ у сфері земельних відносин.

У першому етапі передачі, громада отримала змельні ділянки загальною площею 4933 га, за другим актом передачі (12 лютого 2021 року) – 681 га. Таким чином, у власності Пологівської громади відтепер більше 5 тис. га землі.

Але у процесі роботи (звірки) стало зрозуміло що частина земельних ділянок взагалі зникла. По одних із них Держгеокадастр продовжував проводити аукціони, деякі зовсым не були зазначені ані в акті, ані в наказі, а по деяких навіть тривають судові процеси між фермерами та Держгеокадастром. При цьому, очікували в громады на майже 1000 га землі.

На сьогоднішній день, зареєстровано право власності громади на 7 земельних ділянок (117 га), усі інші знаходяться на етапі підготовки до реєстрації. По переданим ділянкам міська рада буде слідкувати за виконанням договору та отримували орендну плату.

На цю землю дуже чекали, адже в черзі на її отримання перебуває близько 100 учасників АТО/ООС, а також молодь, що повертається у села, та люди, які приїхали на територію сіл вже після розпаювання земельних ділянок. Список дуже великий, але саме вільних земельних ділянок практично немає. У той же час, протягом 2020 року 13 учасників АТО/ООС отримали землю.

Так ось. Із названих вище 681 га землі, 602 га – передано в оренду (згідно договору від 21 січня 2021 року) громадянці України, що має реєстрацію у Чернівецькій області – Надії Іванівні Клим – ДЛЯ ГОРОДНИЦТВА. І це не помилка, саме город (згідно документів) у названої громадянки буде розміром у 602 гектари. Це стало відомо з Наказу ГУ Держегокадастру в Запорізькій області від 28 січня 2021 року. А основним видом діяльності у цієї громадянки (за декларацією) є – салон краси. Цікаво… чи не правда?

Пологівська міськрада розцінює це як протиправні дії Держеокадастру. До речі, саме городництво є єдиною категорією, при якій не проводиться аукціон у процесі передачі землі. Тож, судячи з усього цим і скористалися. У найближчий час громадянка Клим, скоріш за все, буде перепродувати ці землі. При цьому, у Держгеокадастрі на питання “Чому землю не дали учасникам АТО?”, відповіли: “До нас більше ніхто не звертався”.

До міської ради вже звертались представники громадянки Клим із пропозицією зареєструвати дану землю, але їм відмовили, бо, згідно процедури, пані сама має бути присутня.

Відтак, Пологівська міська рада готує відповідне звернення до голови Запорізької ОДА, Кабміну, Верховної Ради, Президента України, а також до правоохоронних органів із проханням розібратись у цій ситуації, адже нашими землями мають володіти жителі саме нашої громади.

Коментарів: 8

 • А в чому ж протиправна діяльність громадянки України Клим, коли з Держгеокадастром всі питання, згідно з Законом попередньо, узгоджувалися з відповідальними особами саме з Пологівської міськради?

 • Хто тобі таку єрєсь сказав? Міськрада навпаки збирається подавати до суду!

  • То ти сам “єресь”! Це зараз міськрада щось “збирається”, а вчора… Не просто так 17 лютого, начальницю відділу земельних відносин та агропромислового розвитку (яка ніколи нічого не знає), на носилках швидка медична допомога з міськради виносила, проте …того ж дня й на ноги поставила! У цій країні всі, та все пов’язані одним ланцюгом. 😉 https://www.youtube.com/watch?v=U0QuEpg4V4U

   • Шановний Дройсман! На Вашу оцю “єресь” , відповідаю за колишню сільську раду на території якої також предали громадянці Клим земельні дліянки під городики. Вербівська сільська рада своєї позиції щодо можливості надання дозволу на розроблення документації із землеустрою щодо відведення земельних ділянок із земель державної власності для городництва громадянці Клим не надавала! (бо її на жаль ніхто й не питав). І не дай Бог щоб Вас не виносили і не ставили на ноги. Якось так

    • До чого тут Вербівська сільрада, коли коментар на про конкретну громадянку Клим, а узагальнений про земельні справи в Пологівській ОТГ. Вербове в навіть в неї не входе. А справа громадянки Клим то тільки факт по темі який набрав розголосу, та привід до дискусії по темі… Тут не треба багато гадати, а варто уважно почитати нові декларації що скоро опублікується, від керівництва громади, старост, сільських земельних князьків з територій що приєдналисяя до ОТГ, та подивитися земельні кадастрові мапи що б зрозуміти скільки не простих члєнов громади, та члєнов їх сімей скористалися конституційним правом безоплатно отримати замлю… Але ж чого ніхто з рядових членів громади ще на отримав свою землю у всласність? Адже – https://biz.ligazakon.net/news/193646_yak-otrimati-zemelnu-dlyanku-v-ukran–nstruktsya Ага, попробуйте… Крім іншого, варто порівняти з кадастрами скільки по факту незаконно розорано земель у балках, ярах, обабіч лісосмуг, і т.д. А ви гаварітє! )))

  • Взагалі то право на землю мають всі, чи Ви вважаєте що керівництво і люди, які працюють в громаді не люди. Відповідно до Земельного кодексу України всі люди можуть оформляти землю, не залежно від їх статусу.

   • Ще лишилися найвіні, чи ви клеїте дурника? Адже навіть дітям відомо що в Україні права та можливості здійснювати одне й те ж право у різних прошарків суспільства істотно різняться. Хоча, напевне, майже всі українці “хомо сапієнси”, а проте різний статус дає їм різні можливості: “піп живе з вівтаря, а писарь з каламаря”. І якщо Ви навіть не писар – підіть та оформіть землю відповідно до Конституції, та Земельного кодексу України, а потім поділитеся досвідом з читачами ПІК – буде всім цікаво… Проте зелена влада таки дала можливість українцям “оформити” землю шляхом її купівлі-продажу: економили, ховали премії у матрасі, чи отримали виграш – маєте можливість землю купити, за “турбозаконом” що скоро набере сили! От тільки дехто вже давно отримав гектари землі без великих матеріальних витрат …водії, вчителі, трактористи, медсестри і т.д… )))

Залишити відповідь