“ДО РІЧНИЦІ ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ АВАРІЇ”. На Пологівщині проживає 102 громадянина, які постраждали внаслідок аварії

Опубліковано в 12:17 Важливі, Новини, У районі    310

26 квітня 1986 року на Чорнобильській атомній станції, що на Київщині, сталася найбільша в історії людства техногенна катастрофа – Чорнобильська аварія. Лише завдяки самопожертві ліквідаторів,  багато з яких заплатили за це власним життям і здоров’ям, наслідки катастрофи вдалося локалізувати та врятувати країну і світ від радіаційного забруднення.

За роки, що минули, всі пройшли складний шлях усвідомлення і переосмислення того величезного комплексу проблем, який пов’язаний з використанням високих і, нерідко, небезпечних технологій. Незмінним залишається лише одне – найглибша повага до людей, які закрили собою світ від атомного лиха, що вирвалося зі зруйнованого четвертого блоку ЧАЕС. Їхній подвиг неможливо переоцінити – як не можна переоцінити значення того, що вони зробили.

На території Пологівського району мешкають 102 громадянина, які постраждали внаслідок аварії, а саме: ліквідатори І категорії – 10 чоловік, ліквідатори ІІ категорії – 36 чоловік, ліквідатори ІІІ категорії – 15 чоловік, потерпілі внаслідок аварії на ЧАЕС – 31 чоловік, 5 дітей учасників аварії та 5 дружин померлих ліквідаторів.

Державні програми забезпечують соціальну підтримку даної пільгової категорії громадян.

Щомісяця учасникам ліквідації, віднесеним до 1 та 2 категорії, компенсується 50 відсотків вартості продуктів харчування за медичними нормами, встановленими центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я. Також вони отримують 50% знижку на оплату житлово – комунальних послуг.

Ліквідатори віднесені до 1 категорії забезпечуються санаторно-курортними путівками до санаторно-курортних закладів на території України.  На даний час на обліку перебувають 6 ліквідаторів.

Щороку, до Дня річниці аварії на Чорнобильській АЕС, за рахунок коштів районного бюджету на виконання заходу районної Програми соціальної підтримки ветеранів війни, праці, дітей війни, осіб з інвалідністю, інших соціальних груп населення, що перебувають в складних життєвих обставинах «Назустріч людям» на 2018 -2020 роки, затвердженої рішенням районної ради від 29 вересня 2017 року № 7, проводився захід для учасників аварії на ЧАЕС з благодійним обідом та надавалася одноразова матеріальна допомога. На 2020 рік також виділені кошти у розмірі 20000,0 грн. на проведення відповідного заходу, але у зв’язку з введенням карантину, він відбудеться після зняття обмежень на проведення масових заходів.

Традиційно  проблеми даної категорії громадян розглядаються за «круглим» столом, який проводиться під головуванням голови райдержадміністрації, за участю активу даної громадської організації та представників медичних установ, пенсійного фонду, управління соціального захисту населення та інших.

На території Пологівського району приділяється значна увага по розгляду проблем учасників аварії на Чорнобильській АЕС, робота по розв’язанню яких буде проводитися і в подальшому.

За інформацією управління соціального захисту населення Пологівської райдержадміністрації

Залишити відповідь