Громада у Запорізькій області першою в Україні придбала мобільну лінію сортування ТВП

Опубліковано в 14:30 Важливі, Новини, У регіоні, Цікаво та корисно    466

Ще з вересня 2018 року представники Веселівської громади почали працювати над втіленням ідеї щодо мобільної лінії по сортуванню твердих побутових відходів. Було підготовлено концепцію, проектну пропозицію на фінансування, знайдено виробника і в кінцевому результаті  придбано мобільну лінію.

За повідомленням Запорізького центру розвитку місцевого самоврядування, нова лінія призначена для переробки побутових відходів – як на полігонах, так і на несанкціонованих сміттєзвалищах. Конструкцію пересувного сміттєсортувальника розробили полтавські інженери (ТОВ «Система модернізації складів»).

Така лінія має багато переваг. Окрім кроку до розв’язання  екологічної проблеми це і можливість її пересувати і збирати сміття на несанкціонованих сміттєзвалищах, і економія коштів на транспортуванні сміття при сортуванні на місці, і додаткові робочі місця, адже планується задіяти шість працівників.

Основне обладнання сміттєсортувальника розміщене в автопричепі. Сміття завантажують у контейнер із бункером, звідти воно рухається конвеєрною стрічкою. Тверді відходи потрапляють у барабанний сепаратор, де мішки розриваються й сміття калібрується на дрібну фракцію. Стрічковий транспортер доставляє сміття для ручного сортування. Тут працівники розбирають папір, пластик та інші відходи. Магнітний сепаратор автоматично відділяє метал. Органіка відсортовується в окрему ємність. Автопричеп оснащений металопластиковими дверима, вікнами, системою вентиляції. Біля кожного посту – аварійні кнопки, керування обладнанням здійснюється з пульту управління.

За один раз можна відсортувати шість позицій, причому сортування можна робити кілька разів і навіть за кольором пластика. Наступний крок – за допомогою пресу папір, скло, пластик пресуються і стають придатними для подальшої реалізації. У подальших планах Веселівської громади – придбати ще й обладнання для переробки пластика на гранули.

Загальна вартість такої лінії – 1,4 млн. грн., з яких 50% – це кошти проекту USAID «Агросільрозвиток», 50% – кошти субвенції на розвиток інфраструктури.

За словами голови Веселівської ОТГ Петра Кіяшка, після налагодження роботи сортувальної лінії будуть обговорювати умови співпраці з іншими громадами.

Інформує: Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Коментарів: 2

  • У країнах, що не належать до “третього світу”, сміття сортується ще на стадії переводу споживачем продукту вже власне у сміття, коли різні відходи фасуються у окремі спеціально призначені для окремого виду сміття пакети, які муніцепалітети продають конкретним домогосподарствам, інколи по квотам в залежності від кількості проживаючих, що часто є платою за вивіз сміття, потім вже власне конкретним сміттям наповнюється спеціально призначений для конкретного його виду контейнер, часто конкретним домогосподарством бо часто контейнер є йог власністю, крім того різні контейнери можуть забираються різними сміттєвими компаніями, через різні періоди, бо наприклад контейнери для органіки наповнюються швидше чим для пластику, а для скла, довше чим для паперу, часто різні сміттярі заточені під конкретний вид сміття, а стадія власне обробки сміття на сортувальних лініях є вже передкінцевим процесом переробки відходів…
    В нашій же країні, все як кажуть через …, можна тільки уявити в яких умовах ті шість сміттярів будуть порсатися у тому причепі припаркованому на “свалкі”…
    Треба було б розробникам передбачити у тому причепі ще й лінію для відлову мух та щурів! )

Залишити відповідь