“ХІТ” першого дня локдауну: пологівці не можуть придбати цигарки

Опубліковано в 13:21 Важливі, Новини, У Пологах, У районі    3 524

Перший день локдауну найбільше “вразив” курців – від сьогодні тютюнові вироби в АТБ не продають.

У сигаретному кіоску поки ще можна придбати, але це – “поки”. Продавчиня говорить, що по їхньому продажу питання ще вирішується, та припускає, що вже завтра продаж заборонять і тут.

Фото-факти першого дня локдауну у Пологах:

Нагадаємо, від сьогодні, 8 січня, в Україні почав діяти жорсткий карантин, який триватиме 17 днів — до 24 січня 2021 року (включно). Влада запровадила його для того, щоб запобігти поширенню коронавірусної хвороби після новорічних свят. Розповідаємо, що тепер під забороною, а що продовжить роботу у звичайному режимі.

Що тепер заборонено?

Уряд забороняє під час локдауну відвідувати заклади освіти, крім дошкільної освіти та спеціальних закладів. Тобто, дитячі садочки та спеціальні заклади освіти будуть працювати як зазвичай, а от школи, університети не можна буде відвідувати.

Також не працюватимуть кафе, бари, ресторани та інші заклади харчування, але зможуть продавати «на виніс» та на доставку. Заборонили й роботу кінотеатрів, театрів та інших закладів культури. Та й загалом усім розважальним закладам і торговим центрам, крім роботи продуктових магазинів, аптек у ТРЦ, не можна буде працювати.

Також під час локдауну не буде змоги відвідати фітнес-зали, басейни, непродовольчі ринки (продовольчі працюватимуть з обмеженнями), пройтись різдвяними ярмарками чи відвідати будь-який масовий захід.

А куди ж можна піти?

У звичайному режимі продовжать роботу супермаркети, якщо в них не менш як 60% площі відведено для торгівлі їжею, лікарськими засобами, засобами гігієни та зв’язку. Можна буде придбати ветеринарні препарати, корми, насіння і засоби захисту рослин, а також побутову хімію та друковану пресу.

Інші групи товарів можна буде продавати лише для доставки. Окрім того, під час локдауну працюватимуть аптеки, банки, поштові відділення, готелі та АЗС (без зон харчування).

Також під час карантину залишаються доступними місця для технічного обслуговування та ремонту авто, відбуватимуться спортивні заходи професійних клубів без глядачів.

Чи вводять обмеження для транспорту?

Робота транспорту не зупинятиметься. Громадському транспорту міського, приміського, міжміського, внутрішньообласного та міжобласного сполучень дозволять працювати з обмеженнями «помаранчевої» зони — тобто перевозити пасажирів у межах кількості сидячих місць.

Метро перевозитиме пасажирів без обмежень щодо кількості місць для сидіння. Крім того, внутрішні авіаперевезення здійснюватимуться без обмежень. Перед авіаподорожами за кордон потрібно перевірити, які обмеження є у країнах, куди ви плануєте їхати.

Що ще варто знати?

Крім того, Кабінет міністрів продовжив дію загальнодержавного карантину з обмеженнями «помаранчевої» зони до 28 лютого 2021 року.

Коментарів: 4

  • Підкажіть будь ласка, де логіка? Чому садочки не зачиняють? Всі сидітимуть вдома, а дітей у садок? Що ж це за “корона”, чи вона дітей і вихователів оминає?

  • Цигарки коронавiрусний продукт,а горiлка,пиво та iншi…проивiрусний продукт,це мабуть п’яний це i вигадав???

Залишити відповідь