На Пологівщині працює археологічна експедиція

Опубліковано в 11:18 Важливі, Новини, У районі, Цікаво та корисно    389

З 12 серпня на території с. Воскресенка працює археологічна експедиція. Заплановано дослідження двох курганних могильників.

Експедиція працює під керівництвом завідуючої навчальною археологічною лабораторією Бердянського державного педагогічного університету, голови археологічного товариства «Ольвія Агро», кандидата історичних наук, доцента Валентини Папанової.

Відділ культури і туризму дав погодження на роботи, так як виконавці робіт мають усі необхідні документи на проведення вищезазначених заходів. Археологічна експедиція має працювати до 30 вересня.

Нагадаємо, що цією ж командою в 2018 році проводились археологічні розкопки на території с. Пологи і м. Пологи. Тоді серед низки знахідок найбільшу цікавість археологів викликав скіпетр доби ранньої бронзи, що став справжньою сенсацією в науковому світі. Після реставрації та наукових досліджень він був переданий до районного краєзнавчого музею. Фахівці стверджують, що посох – найдавніший символ влади, знайдений на теренах України, аналогів якому іще не доводилося зустрічати.

Пологівська земля виявилася щедрою на артефакти і віддячила унікальними відкриттями. Після розкопок, на науковців чекала не менш цікава та кропітка робота – дослідження артефактів.

А поки ми дивуємося – скільки цікавого таїть в собі наша рідна земля, яку історію може розповісти кожен сантиметр Пологівщини. Приємно розуміти, що після археологічних досліджень та низки яскравих історичних відкриттів про Пологівський край почують в усьому світі!

Згідно з дозволом Міністерства культури України усі знахідки будуть передані до Пологівського районного краєзнавчого музею.

Нагляд за проведенням робіт з боку відділу культури і туризму райдержадміністрації, органу охорони культурної спадщини, триває.

За інформацією відділу культури і туризму

Залишити відповідь