На території Пологівської громади відремонтують “Братську могилу”

Опубліковано в 11:26 Важливі, Новини, У Пологах, У районі    405

З метою проведення заходів з упорядкування територій пам’яток історії подій ІІ Світової війни 10 березня, до оголошеного в країні карантину з протидії поширенню коронавірусної інфекції COVID-19, міським головою Юрієм Коноваленком за участі представників відділу архітектури, містобудування та капітального будівництва міської ради, відділу культури і туризму міської ради, фахівців будівельної справи проведено виїзну нараду на території пам’ятного знаку «Братська могила воїнів, що загинули в ІІ Світовій війні», по вулиці імені Героя України Сацького В.А..

Під час наради зафіксовано, що частина пам’ятки потребує поточного ремонту.

Міським головою доручено відділу архітектури, містобудування та капітального будівництва підготувати перелік робіт, які необхідного провести; відділу культури і туризму – провести візуальне обстеження усіх пам’яток історії, які знаходяться на території Пологівської ОТГ.

Пологівською міською радою подано пакет документів до Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької облдержадміністрації для отримання дозволу на проведення поточного ремонту пам’ятного знаку «Братська могила воїнів, що загинули в ІІ Світовій війні». На останній сесії міської ради депутатами підтримано питання про виділення кошти на ці роботи, а також затверджені кошти на ремонт Братської могили воїнів ІІ Світової війни та пам’ятника воїнам-односельцям в селі Семенівка.

Відділом культури і туризму організовано роботу по обстеженню пам’яток історії подій ІІ Світової війни на територіях старостинських округів. Визначенню їх технічний стан. Після проведеної роботи будуть розроблені заходи по упорядкуванню цих пам’ятних місць.

Довідково:
Пам’ятками Другої світової війни 1939-1945 років, згідно Закону України «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років», визнаються військові кладовища, військові ділянки на цивільних кладовищах, братські та одинокі могили, пам’ятники, пам’ятні знаки, скульптурні, архітектурні та інші споруди, композиції і об’єкти, що увічнюють пам’ять про події часів війни, її учасників та жертв. Єдиний національний реєстр пам’яток ІІ Світової війни 1939-1945 років затверджується Кабінетом Міністрів України, внесені до нього пам’ятки перебувають під охороною держави.

За наругу над пам’ятками ІІ Світової війни 1939-1945 років, їх руйнування або знищення настає відповідальність відповідно до закону.

Повідомляється на сайті Пологівської міськради

Залишити відповідь