НА ЗАМІТКУ ВСТУПНИКАМ: право першочергового зарахування надається тим, хто укладе угоду на відпрацювання у селі

Опубліковано в 20:13 Актуально, В Україні, Важливі, Новини    233

Уперше з цього року вступники до вишів, які мають бажання працювати в сільській місцевості, зможуть скористатися правом першочергового зарахування на бюджетне навчання. Воно поширюється на майбутніх лікарів та вчителів, що оберуть навчання на спеціальностях галузей знань 01 «Освіта/Педагогіка» і 22 «Охорона здоров’я».

У Департаменті освіти і науки облдержадміністрації пояснили, що право першочергового вступу отримають ті абітурієнти, хто попередньо пройде конкурс та укладе угоду на відпрацювання в селі або селищі міського типу не менше трьох років. Конкурс організовує облдержадміністрація на основі прогнозу місцевих рад щодо потреби фахівців з вищою медичною чи педагогічною освітою.

У Міністерстві наголошують, що на регіональному рівні конкурси мають бути оголошені до 1 березня, а до 30 квітня – вже відомі результати.

Так, спеціальність, термін та освітній рівень, які планує обрати конкурсант, мають співпадати з визначеною потребою у фахівцях. Учасники повинні бути попередньо ознайомлені зі своїми обов’язками щодо навчання та відпрацювання. При цьому місцеві ради, що дають замовлення, зобов’язані прийняти рішення про забезпечення майбутніх працівників безоплатним житлом на термін не менше  трьох років.

Переможці конкурсів отримають право на першочергове зарахування. Їх конкурсний бал множитиметься на першочерговий коефіцієнт (1,05). Для вступників на бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного спрямування) в умовах прийому додатково передбачено спеціальну квоту-4, під яку буде надано частину бюджетних місць.

Після закінчення навчання випускник повинен буде протягом місяця прибути до місця відпрацювання, укласти трудовий договір та почати роботу. Якщо ж випускник відмовиться виконувати умови угоди, йому потрібно буде відшкодувати кошти, витрачені вишем на його підготовку.

Інформує: Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ЗОДА

Залишити відповідь