Нові звання в армії. Президент підписав наказ

Опубліковано в 18:45 Актуально, В Україні, Важливі, Новини    366

Президент Володимир Зеленський підписав законопроект змін до статутів Збройних сил України та низки законів, що регулюють порядок виконання військового обов’язку.

Згідно із цим Законопроектом про виконання військового обов’язку та проходження військової служби вносить зміни до статутів ЗСУ та закони “Про військовий обов’язок і військову службу”, “Про військову службу правопорядку в Збройних силах України”.

Закон скасовує військові звання “прапорщик, старший прапорщик” (мічман, старший мічман) і вводить звання “рекрут”, “штаб-сержант” (штаб-старшина), “майстер-сержант” і “головний майстер-сержант” (корабельні – “старший майстер-старшина”, “головний майстер-старшина”).

З’являються звання “головний сержант (головний старшина) батальйону”, “головний сержант (головний старшина) бригади”.

Слово “полк” у званнях змінюється на “бригаду”. “Командир полку” стає “командиром бригади”.

Передбачається поділ сержантського і старшинського складу на молодший і старший склади.

Закон, зокрема, приводить військові звання у відповідність із “Кодами НАТО для класів військовослужбовців” (STANAG 2116), і сприяє переходу ЗСУ на професійну основу за зразком армії західноєвропейського зразка.

Документ повернений в Раду з підписом президента.

Довідка

Проект закону зареєстрований в Раді 23 березня 2019 року. Серед ініціаторів –  нардепи “Народного фронту” Андрій Парубій та “Блоку Петра Порошенка” Ірина Геращенко.

17 жовтня за документ у другому читанні і в цілому проголосувало 278 нардепів. Не голосувала за зміни лише фракція “Опозиційна платформа – За життя”.

 

За матеріалами Української правди

Залишити відповідь