НОВОВВЕДЕННЯ ВІД 1 ВЕРЕСНЯ: реформа в школі, ціни на газ та відключення аналогового ТБ

Опубліковано в 16:44 Актуально, В Україні, Важливі, Для бізнесменів та підприємців, Новини    645

Гривня може ще більше знецінитися, а долар та ціни відповідно зростуть.

Від 1 вересня на Україну чекає чимало змін. Одна з найбільш помітних – завтра вулицями до школи знову йтимуть діти. Із новим навчальним роком запроваджують “Нову українську школу” – першокласники навчатимуться за кардинально зміненою програмою та системою. Проте НУШ ще не встигла запрацювати, а вже провалилася – спеціальних одномісних парт у багато навчальних закладів не завезли, підручники будуть через місяць.

КУРСИ ВАЛЮТ І ЦІНИ

Експерти прогнозують, що гривня буде знецінюватися, а долар і євро зростатимуть у ціні. Нині офіційний курс долара становить понад 28 грн, а євро вже перевалив за 33 грн. Падіння гривні почалося ще в липні. Стабілізацію експерти прогнозують ближче до середини вересня – коли надійдуть перші великі суми валюти від проданого за кордон нового врожаю. Іншу стабілізацію обіцяють після отримання чергового траншу кредиту на суму в 2 млрд доларів від МВФ.

Банкіри заговорили про курс 40 гривень за долар у разі відсутності кредиту МВФ
Якщо цього не станеться, то гривня впаде ще більше, а долар може сягнути 30 грн і навіть 40 грн, прогнозують експерти.

Здорожчання долара відповідно відіб’ється на багатьох цінах – на пальному (очікують зростання на 1-1,5 грн), продуктах, одягу та техніці, особливо імпортних. Продукти й так сезонно дорожчатимуть ближче до кінця вересня, адже завершується сезон багатьох овочів та фруктів.

ТАРИФИ ТА СУБСИДІЇ

Сьогодні, 31 серпня, – останній день, коли власники осель з індивідуальним опаленням можуть подати заяву на отримання компенсації в розмірі до 700 грн за зекономлені газ чи світло для опалення житла. Відзавтра, 1 вересня, такі заяви на монетизацію субсидій уже не прийматимуть. Самі виплати обіцяють здійснити ближче до кінця осені – початку зими, як і торік.

Від 1 вересня газ для населення не дорожчатиме. Кабмін ухвалив рішення, який подовжив спецзобов’язання “Нафтогазу України” щодо продажу газу за зниженою вартістю для потреб населення. Ця норма діятиме до 1 жовтня. Через місяць ціни можуть підвищити, адже цього вимагає і МВФ, кредити від якого хоче отримати Київ.

Водночас відзавтра “Нафтогаз” підвищує на 4,6% мінімальну ціну на газ для промисловості – до майже 10,6 тис. грн за тисячу кубометрів.

Безробітних українців, що стоять на обліку у центрах зайнятості, наполохала новина, що їх навмисно позбавлятимуть субсидій. Інтернет-сайти поширюють інформацію, що їх навмисно зніматимуть з обліку. Людям нібито пропонують всілякі непідходящі вакансії. А за новими правилами якщо людина довго не бажає працевлаштовуватись, не матиме права отримувати субсидію. Сніданок вирішив перевірити, чи дійсно це так.

ОБОРОНА, БЕЗПЕКА ТА ПРАВООХОРОННІ ОРГАНИ

Від 1 вересня набуває чинності указ президента про осінній призов до армії, який здійснюватимуть у жовтні та листопаді. Призовний вік в Україні в 2018 році встановлено на рівні 20-27 років. Молодші (від 18 років) та старші можуть добровільно піти в армію на контрактній основі.

1 вересня розблокують три ділянки Азовського моря, які закривали на час проведення бойової підготовки української армії.

Має повноцінно запрацювати Державне бюро розслідувань. Воно займатиметься справами з нуля, а не продовжуватиме розслідування інших правоохоронних органів.

ОСВІТА

1 вересня традиційно розпочинається новий навчальний рік у школах та ЗВО. Першокласники ідуть до “Нової української школи” – вчитимуться 12 років за новою програмою та системою. Проте старт НУШ у багатьох населених пунктах провалили – немає одномісних парт, а підручники взагалі надрукують через місяць.

Вимагають забезпечити нову українську школу меблями та навчальним матеріалом. Нині, стверджують батьки першачків, у класах- повна порожнеча, там нема навіть парт, не кажучи про книжки. Дорікають за це управлінню освіти, яке досі не провело тендер на закупівлю.

МЕДИЦИНА

До завтра, 1 вересня, уряд зобов’язав усі лікарні оприлюднити дані про наявні в них ліки. Надалі таке оновлення має відбуватися щотижня.

Усім породіллям, які народять дітей після 1 вересня, держава обіцяє безкоштовно видавати спеціальні бебі-бокси. Вартість пакунка малюка – 5 тис. грн. До нього входять: серветки дитячі, пелюшки гігієнічні, присипка дитяча, масло дитяче, крем дитячий, соска силіконова, пляшка дитяча, пустушка силіконова, фітозбори для ванночок, ковдра, навчальні матеріали, одяг, термометр. В Україні щороку народжується близько 400 тис. дітей. Чимало експертів кажуть, що ці бебі-бокси влада запровадила, аби здобути більшу лояльність українців перед виборами 2019 року – президентськими та парламентськими.

Державні адміністрації 22-х областей вже підписали угоди на отримання фінансування бебі-боксів, так званих пакунків малюка, які від 1 вересня мають видавати у пологових України. Про це ТСН.ua повідомили у прес-службі Мінсоцполітики. Процес укладання проектних угод Київською та Луганською ОДА триває. Таким чином усі області, окрім двох, отримали “зелене світло” на проведення закупівель товарів для бебі-боксів.

У Києві від 1 вересня працюватиме єдиний телефон прийому викликів і невідкладної, і екстреної допомоги – 103. У Міністерстві охорони здоров’я наразі реалізують зміни в роботі екстреної медичної допомоги. За статистикою, близько двох тисяч разів за добу на допомогу киянам виїжджають бригади медиків. Одна бригада столичної швидкої приймає за день до 20-25 викликів. Третина із них – даремні, а ще частина – нетермінові, коли йдеться про підвищену температуру або артеріальний тиск. Медики наголошують: екстрена допомога – не поліклініка на колесах. Її мета – рятувати життя. Екстрену допомогу слід викликати до пацієнтів у випадку знепритомнення, судом, раптових розладів дихання, раптового болю у серці чи животі, блювоти кров’ю, зовнішньої кровотечі або гострих психічних розладів, що загрожують життю чи здоров’ю пацієнта та інших осіб. Тобто до екстрених випадків можуть належати інфаркт, інсульт, важкі травми у разі ДТП чи інших аварійних ситуацій.

Реформа екстреної медицини, яку оголосили в Міністерстві охорони здоров’я, збурила суспільство. Одні побоюються, що постраждає рівень медичного забезпечення, інші говорять про масові звільнення. У відомстві вже запевнили, ніяких звільнень, тільки перекваліфікація, бо кадрів і без того бракує.

ТЕЛЕБАЧЕННЯ

В Україні розпочинають вимикати аналогове телебачення. Замість нього буде цифрове. Аналогове поки що залишать лише жителям територій з особливим режимом – скажімо, на Донбасі, прикордонним регіонам із окупованими Росією територіями.

Аналогове телебачення ще 1 серпня пілотно відключили в Києві та Кіровоградській області. Процес відключення мають завершити до травня 2019 року.

Цифрове телебачення передбачає кращу якість сигналу та зображення. Для приймання “цифри” потрібен спеціальний тюнер. У багатьох нових моделях телевізорів він уже вмонтований, тож лише треба його налаштувати.

Сьогодні останній день аналогового телебачення в Україні. З першого вересня на українців чекає друга хвиля відключення, і тепер потрібно буде перейти на цифровий сигнал. Як це зробити – далі у сюжеті.

ТРАНСПОРТ, ДОРОГИ ТА БУДІВНИЦТВО

1 вересня набирають чинності нові будівельні норми. Зокрема, зроблять розподіл за лініями забудови: блакитна – є обмеження до висотності, зелена – регулює будівництво в зелених зонах, жовта – обмежує висотність будівель біля великих доріг у населених пунктах особливої важливості для безпечної евакуації. Як проектуватимуться нові навчальні заклади, читайте на ТСН.ua за цим посиланням.

Від 1 вересня під час будівництва та реконструкції доріг у населених пунктах обов’язково повинні бути велосипедні доріжки. А на дорогах із менш активним рухом дозволять зменшити ширину смуг для транспорту. Пішохідні зони повинні будуть проектувати з урахуванням потреб людей з інвалідністю. У підземних переходах обов’язкові – роздільні поручні. На нових тротуарах не повинні бути люки чи зливові люки.

Настає будівельна амністія для самобудів класу СС1, зведених до 2015 року.

ЗЕМЛЯ ТА НАДРА

Кабмін хоче запустити електронні торги землею через сервіс ProZorro.Продажі.

Від 1 вересня повинні запустити пілотний проект із проведення електронних аукціонів на користування надрами. Також мають зробити більш доступною геоінформацію.

Джерело: tsn.ua

Залишити відповідь