Похорони “по-новому” можуть скасувати

Опубліковано в 21:50 Актуально, В Україні, Важливі, Новини    480

Парламентський комітет отримав на розгляд законопроект, який може частково скасувати так звані “правки Лозового”, за якими поховати померлого можна тільки після дозволу суду.

Законопроект, який частково скасовує скандальні правки і повертає слідчим право на призначення експертиз, зареєстрував нардеп Антон Геращенко.

“На розгляд Верховної Ради буде винесено закон №8336, ухвалення якого нормалізує ситуацію щодо прискорення судово-медичних експертиз у разі, якщо є ознаки насильницької смерті”, – заявив депутат, передає “Сегодня”.

На його думку, діючі правки перевантажують суддів, уповільнюють досудові розслідування, а також тиснуть на судових експертів. При цьому в пояснювальній записці до закону зазначається, що щорічно у кримінальних справах призначають близько 800 тисяч експертиз. Проект же пропонує дозволити всім сторонам кримінального провадження залучати експертів самостійно і таким чином уникнути бюрократичної тяганини.

Законопроект пропонує ввести кримінальну відповідальність за тиск на судексперта і втручання в їх роботу, за це передбачений штраф 1700 грн або до 4 років в’язниці. Не можна буде викликати експертів як свідків з приводу наданих ними висновків. На допит експерта зможе викликати тільки суддя, а раніше це могли робити слідчі і прокурори. Ще хочуть ввести Єдиний держреєстр судових експертиз та досліджень. Він буде містити всі дані про судові експертизи, а інформацію звідти зможуть отримати правоохоронці за запитом.

“Ці кроки давно були потрібні для забезпечення якісної і незалежної роботи експертів. Але введення нового реєстру може нашкодити деяким фахівцям. Якщо в систему будуть вносити дані тільки експерти зі свідоцтвом Мін’юсту, це обмежить діяльність приватників “, – вважає судмедексперт Олександр Мажуга.

Скандальні зміни вступили в силу в березні цього року. Слідчим заборонили призначати експертизу тіла померлого і постановили звертатися за дозволом на її проведення в суд.

Залишити відповідь