Пологівська бібліотека поповнилась цікавими книгами

Опубліковано в 13:52 Важливі, Новини, У Пологах, У районі, Цікаво та корисно    214

В червні 2020 року Пологівська центральна районна бібліотека отримала від Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки книги краєзнавчого спрямування та брошури. Примірники видані в м. Запоріжжі.

Видання адресовані краєзнавцям, працівникам бібліотек та музеїв, освітянам, а також широкому колу читачів.

Коротко про ці книги:

Покажчик «ПОЛОГИ-СТОЛИЦЯ ЗАПОРІЗЬКОЇ КЕРАМІКИ» видано до 125-річчя від дня заснування міста Пологи. Видання підготовлено за матеріалами Пологівської центральної районної бібліотеки та Пологівського районного краєзнавчого музею. Укладачі мали на меті систематизувати наявний масив літературних джерел з історії міста. У посібнику зібрані різні види документів про історичне минуле та сьогодення міста Пологи за матеріалами до 2012 року. На початку книги опублікована стаття краєзнавця О.М. Ємця.

Основні розділи книги: Промисловість, Сільське господарство, Соціально-економічне та суспільно-політичне життя м. Пологи, Освіта, Культура. Культурно – освітня робота, Літературне життя, Мистецтво, Релігійне життя, Іменний покажчик.

«ЗОРЯНА КРИНИЦЯ» – це збірка лірики Марини Брацило, української поетеси та піснярки, включає поезії різних років. Поетеса піднімає такі сакраментальні поняття, як «земне коло» нашого існування у Всесвіті, «поєднання» поколінь Вічністю, відголос «дзвонів свідомості» в душах сучасників, вплив на особистість «урбанізованої доби», неминучість «спокути» за помилки історії… А ще вона майстерно увічнює «узбережжя таїни» кохання та безсмертя рідного слова…

Поезії Марини Брацило із широкого літературного загалу вирізняє потужний поклик українства … Однак її літературні герої не обмежені умовними кордонами, вони уособлюють саму Україну, яка торує свій шлях до вільного самовиявлення, збереження людських цінностей та історичної пам’яті. Початок і кінець поетичних сповідей авторки – внутрішня свобода, самозреченість і жертовність заради рідних людей і рідної землі.

Останнього вірша Марина Брацило написала 29 травня 2013 року. 17 червня у віці 37 років поетеса загинула, випала з вікна 5-го поверху квартири в Києві. Жінка важко переживала смерть свого чоловіка Юрія Ноги, який помер від ішемічної хвороби серця за рік до того. Але є вагомі заперечення проти того, що це було самогубство.

Марина народилася у Запоріжжі і здобула вищу філологічну освіту в Запорізькому державному університеті, працювала у київському видавництві.

Рідні, друзі та поціновувачі таланту письменниці вирішили, що найкращим вшануванням її пам’яті буде заснування конкурсу «Хортицькі дзвони», який став стартовим майданчиком для молодих авторів.

Книга видана коштом Запорізького міського бюджету на виконання Програми розвитку і функціонування української мови в м. Запоріжжя на 2016-2020 роки.

«УСНА ІСТОРІЯ РОСІЙСЬКО-УКРАЇНСЬКОЇ ВІЙНИ (2014-2019 роки)». Збірник вийшов за редакцією директора Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької ОДА В.В.Мороко. У збірнику наведено результати опитувань, проведених наприкінці 2016 – на початку 2017 років серед учасників війни та волонтерів. Розкривається місцева специфіка побуту, мотивації, досвіду, особисті оцінки сучасної російсько-української війни. Інтерв’ю доповнені фотографіями із зони бойових дій.

Це проєкт істориків Запорізького національного університету, що реалізовується за підтримки Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької ОДА та Українського інституту національної пам’яті. Проєкт передбачає видання серії книг, щоб зафіксувати справжню хроніку подій на новітньому українському фронті.

Робота рекомендована дослідникам, студентам та усім, хто цікавиться перебігом військового конфлікту на Донбасі.

До фонду бібліотеки передано також книги про лауреатів Нобелівської премії Петера Ганке, Ольги Токарчук та інші.

Книги та брошури будуть доступні для читачів в читальному залі бібліотеки після карантину.

Повідомляється на сайті Пологівської міськради

Залишити відповідь