Пологівські правоохоронці нагадують про шахрайську схему «Ваш родич потрапив у біду»

Опубліковано в 23:33 Актуально, В Україні, Важливі, Новини, У Пологах, У районі    229

Незважаючи на систематичні попередження правоохоронців про шахрайську схему «Ваш родич потрапив у біду», громадяни продовжують довіряти незнайомцям та віддавати свої заощадження аферистам.

Одним із найрозповсюдженіших видів шахрайських схем на сьогодні залишається «Ваш родич потрапив у біду».

Як правило, на телефон жертви надходить дзвінок серед ночі або під ранок. Співрозмовник повідомляє, що близька людина абонента потрапила у біду або затримана поліцією за правопорушення. Можуть називатися різні причини на кшталт: потрапив у лікарню, скоїв ДТП, побив людину тощо. І для вирішення питання потрібні гроші. У стані афекту потерпілі, як правило, ладні віддати останнє, щоб врятувати рідну людину. Лише потім вони дізнаються, що ніяких неприємностей у родича не було.

Поліція в черговий раз нагадує: зверніть увагу своїх родичів, особливо якщо вони похилого віку, на необхідність бути обережними та інформуйте їх про випадки протиправних дій! Переконайте їх не діяти на емоціях. Наголошуйте на необхідності перевіряти будь-яку інформацію, отриману по телефону.

Якщо вам надійшов подібний дзвінок, необхідно негайно зв’язатись з родичем або з тими людьми, які можуть бути поруч із ним, та перевірити інформацію. Якщо телефон родича вимкнений, не панікуйте, наберіть «102» або «06165-2-28-60» та перевірте дані про нібито проблеми із законом у ваших рідних.

Якщо вам телефонують і, називаючись родичем, повідомляють про халепу, задайте питання, відповідь на яке може знати лише близька людина.

Також закликаємо громадян бути уважними і обережними при купівлі-продажу товарів через мережу Інтернет,  не проводити жодні оплати за товар, не отримавши його. Не довіряти отриманним смс-повідомлень типу: «Ваш банківський рахунок заблоковано» та спілкуванні із невідомими особами, які намагаються отримати конфіденційну інформацію про реквізити ваших банківських карток чи нібито «вирішують» питання про уникнення кримінальної відповідальності родичів, які начебто потрапили в ДТП чи іншу неприємну ситуацію… Проявляйте правосвідомість.

Залишити відповідь