Пологівські торгівці долучилися до масштабної акції проти закриття ринків

Опубліковано в 19:22 Актуально, В Україні, Важливі, Новини, У Пологах, У районі, У регіоні    2 056

Скупитися на базарі – мрія, а працювати там – розкіш. Саме такою є сьогодні ситуація з ринками по всій країні. Незбалансовані рішення про термінове закриття базарів, потім їх відкриття за яким – знову, не менш суперечлива заборона. Без попереджень, без логічних доводів, без права на діалог…  Але так вийшло, що суворі заборони виявилися не для всіх суворими, і не те щоб, заборонами: в деяких регіонах базари подовжили свою роботу, як невід’ємна ланка життєдіяльності міст.

Та тільки із примусовим закриттям найбільшого одеського «Привозу» та виявлення «ринкових» порушень карантину по всьому сході країни, включаючи Одесу, Дніпро, Харків, Запоріжжя, Мелітополь та ін., терпець підприємцям урвався і країною пройшли масові акції протесту, до яких приєдналися і пологівські базари.

Разом до бою

За інформацією профспілок, на сьогоднішній день в Україні в «базарній» галузі задіяно майже 4,5 млн працівників. І саме вони зараз вимагають від держави зрозумілих і чітких кроків по врегулюванню роботи ринків. А ще обґрунтованих пояснень, чим умови торгівлі на ринках відрізняються від торгівлі в магазинах. Бо відсутність таких відповідей спонукає до думки, що на «хвилі» Коронавірусу лобіюються інтереси власників торгівельних мереж. А поки владні мужі збираються з відповіддю, Україною проходять масові протести: автопробіг та гнилі продукти під мерією в Запоріжжі, автопробіг в Одесі, пікети в Мелітополі та Нікополі, щоправда, пікети сьогодні привертають увагу тільки правоохоронців, тож мітингувальники по всій Україні пишуть звернення до влади

А що в Пологах?

Пологи підтримали рух сусідніх областей та долучилися до акції. Вирішили провести її  згідно умов сьогодення: без зайвого шуму та витрат на штрафи за порушення режиму карантину. Тому, написавши листа до мерії, власноруч поіменно підписавши, торгівці ринків «Хитрого» та «Колгоспного»  віднесли його вчора, 24 квітня, до голови громади та попросили переадресувати звернення до головного державного санітарного лікаря Віктора Ляшка та голови Запорізької ОДА Віталія Туринка.

Про що написали

В зверненні йдеться про те, що прискорене закриття ринків (та ще й на передодні свят) призвело до псування великої кількості товару, який не придатний до довгого зберігання. А відсутність можливості скупитися для покупців на базарі, призвела до утворення черг в магазинах. Альтернативна ж мережа збуту – через місцеві соцмережі, на думку торгівців, не забезпечує належного захисту від вірусу і є на стільки альтернативною, що схоже більше на умови виживання, ніж умови роботи…

Чого ж псується? Роздайте людям…

Саме так обурюються пересічні пологівці на проблеми ринкових підприємців. А вони і роздають: за безцінь, в борг, даром… аби тільки не дивитися, як товар перетворюється на купу гнилі. От тільки гроші в товар вкладені реальні, а товару взято з урахуванням попиту перед одним з найбільших річних свят. А якщо взяли його під реалізацію? З відстрочкою виплати? Де брати гроші, щоб віддати за те, чого не продати? Така собі сумна кругова безвихідь.

Закрити Неможливо Працювати

Правильно розділову кому пологівські торгівці поставити не можуть і досі, на другому місяці карантину. Адже окрім втраченого прибутку, клієнтів та нарощування боргів, підприємці змушені платити щомісячні внески державі. Бо хоч під час карантину українських ФОПів і звільнили від сплати ЄСВ, проте єдиний податок, військовий збір та податки за працівників (якщо такі є) ніхто не відміняв. І логічно було б на час вимушеного простою закрити зареєстрований ФОП, але… в умовах карантину, за словами підприємців, зробити це практично нереально.

А що кажуть у мерії?

В мерії запевняють, що розуміють підприємців і не бачать прямого зв’язку між роботою базарів і поширенням інфекції. Погоджуються і з тим, що доцільніше було б закрити АТБ, оскільки саме там найбільші черги. Тим паче, що претензій щодо дотримання санітарних умов на «Хитрому»  не було. Навіть лунали попередні пропозиції на час карантину об’єднати два торгівельні майданчики в один… Але постанова «зверху» змушує керівництво громади дотримуватись заборони на роботу базарів. І відкрити ринки та магазини непродовольчих товарів можна буде лише тоді, коли буде на це постанова Кабміну або обласної комісії МНС. «Адже сьогодні, в умовах режиму надзвичайної ситуації всі права по виконанню рішень переходять до виконавчої гілки влади. І, на жаль, органи місцевого самоврядування при цьому дуже обмежені у прийнятті власних рішень. Коли була можливість – каже голова громади Юрій Коноваленко, –  ми до останнього тримали ринки відкритими».  Тож, самовільно дозволяти базарам працювати і тим самим порушувати закон та наражати район на нові проблеми в мерії не мають наміру.

На сьогодні є конкретна постанова Кабміну і є три розпорядження начальника Штабу по ліквідації надзвичайної ситуації в області, які прямо, буква в букву говорять про те, що торгівля на ринках має бути припинена, базари – закриті. Не наше рішення було закрити кладовища для відвідування, але ми змушені його виконувати. І коли сьогодні ми, знаходячись на міських кладовищах, пояснюємо людям, про наслідки їх перебування тут, вони певні, що саме місцева влада заборонила вхід на цвинтар. Тож, якщо підприємцям легше від розуміння, що базари закриті через недолугі рішення місцевої влади і що саме я «знищую» малий та середній бізнес – хай так думають… Прохання про відправлення листа до В. Ляшка та В. Туринка ми виконаємо, але йти проти закону не будемо. (Юрій Коноваленко)

Сподіваємося, що пологівських підприємців буде почуто і вони, принаймні, отримають чіткі відповіді на свої питання. Адже в опублікованому Кабміном поетапному виході з коронавірусної кризи є все: фітнес центри, салони краси, кав’ярні, ТРЦ, готелі… от тільки доля базарів конкретно не визначена і там…

Залишити відповідь