Пологівських підприємців частково підтримали у форс-мажорних обставинах

Опубліковано в 9:32 Важливі, Для бізнесменів та підприємців, Новини, У Пологах, У районі    740

Спілкою підприємців Пологівського району (СППР) було направлено на міську раду лист-звернення із проханням зробити першочерговий податковий крок, щоб підтримати підприємців у форс-мажорних обставинах, а саме:

На період карантину прийняти рішення про податкові пільги для підприємців. Зокрема, звільнити від сплати єдиного податку фізичних осіб-підприємців 1, 2, 3, 4-ої групи, скасувати податок та орендну плату на комерційну нерухомість та землю, оплати по договорам на тимчасове користуванням місцем для фізичних осіб-підприємців.

Створену ініціативу підприємці пропонували розглянути на найближчому засіданні сесії Пологівської міської ради та прийняти відповідне рішення.

Так, 17 квітня відбулась 13-та сесія Пологівської міської ради. Депутати вирішили:

1. Тимчасово, з 12.03.2020 року до дня закінчення дії карантину, звільнити від орендної плати за користування нерухомим майном Пологівської міської об’єднаної територіальної громади в особі Пологівської міської ради орендарів, які не можуть використовувати об’єкт оренди у зв’язку з введенням обмежувальних заходів, передбачених Постановою, про що орендар має повідомити орендодавцю.

2. Тимчасово, з 12.03.2020 року до дня закінчення дії карантину, встановити орендну плату за користування нерухомим майном Пологівської міської об’єднаної територіальної громади в особі Пологівської міської ради у розмірі 50% від розміру орендної плати, визначених у договорах оренди, укладених до набрання чинності цим рішенням орендарів, які частково (не менше 50%) не можуть використовувати об’єкт оренди у зв’язку з введенням обмежувальних заходів, передбачених Постановою, про що орендар має повідомити орендодавцю.

3. Письмове повідомлення про неможливість (часткову неможливість) використання об’єкта оренди направляється орендарем орендодавцю протягом 10 робочих днів з дати набрання чинності цим рішенням.

У випадку, якщо до закінчення дії карантину, визначеного   пунктом 1, пунктом 2 цього рішення орендар отримує можливість та має намір використовувати об’єкт оренди, таке використання здійснюється лише після письмового повідомлення про це орендодавцю. З моменту направлення вищезазначеного повідомлення до орендаря орендна плата нараховується в повному обсязі.

У випадку не направлення повідомлення про неможливість (часткову неможливість) використання об’єкта оренди, а також направлення орендарем повідомлення про неможливість (часткову неможливість) використання об’єкта оренди та подальшого встановлення орендодавцем протягом строку, зазначеного пунктом 1, пунктом 2 цього рішення, факту використання орендарем об’єкта оренди – орендна плата підлягає нарахуванню та сплаті в повному обсязі, передбаченому договором оренди.

4. Застосування цього рішення не потребує внесення змін до договорів оренди комунального майна Пологівської міської об’єднаної територіальної громади в особі Пологівської міської ради.

5. Начальнику відділу бухгалтерського обліку та звітності – головному бухгалтеру Пологівської міської ради Ю.САЛОне здійснювати нарахування орендної плати щодо об’єктів, орендарі яких надали письмове повідомлення про неможливість (часткову неможливість) використання об’єкта оренди.

6.Доручити керівникам комунальних підприємств, установ та закладів Пологівської міської ради  не здійснювати  нарахування орендної плати щодо об’єктів, орендарі яких надали письмове повідомлення про неможливість (часткову неможливість) використання об’єкта оренди.

 7. Встановити, що дія цього рішення не поширюється на договори оренди комунального майна щодо яких встановлено пільгову оренду плату.

Залишити відповідь