Пологівський район один з аутсайдерів по щепленню – так кажуть в області. А як насправді?

Опубліковано в 15:47 Актуально, Важливі, Новини, У Пологах, У районі    525

В кабінеті голови РДА Артура Крупського відбулася тематична нарада щодо річних підсумків державної програми планового щеплення населення. Приводом до зустрічі голови РДА та представників Пологівського ЦПМСД став лист Запорізької ОДА, в якому наведені статистичні дані зроблених профілактичних щеплень в усіх населених пунктах області за 11 місяців минулого року.

В ході засідання сторони виявили надіслані статистичні похибки з боку МОЗ, оцінили реальний стан охоплення щепленнями населення (особливо дітей) в районі та скорегували наступні кроки для виправлення показників.

Так, згідно прогнозованої кількості новонароджених дітей за показниками облстатистики, в Пологівському районі мало б народитися 349 дітей. Фактично ж, у 2019 році у районному пологовому відділені побачили світ лише 298 новонароджених. Саме статистична похибка стала причиною низьких показників і у Воскресенській ОТГ – майже третину дітей облстат «приписав» до населеного пункту, тим самим збільшивши кількість невакцинованих дітей.

Зі свого боку, оцінюючи ситуацію з профілактичними щепленнями сьогодні,  головний лікар Пологівського ЦПМСД Анна Дуб зазначила, що кількість дітей, які залишаються поза вакцинацією стабільно знижується. Роз’яснювальні бесіди з батьками малюків, постійна наявність вакцин, прискіпливість у цьому питання з боку лікарів та умови прийняття дітей в дитячі заклади лише за наявності щеплень зводять ризики спалаху інфекцій до мінімуму.

У зв’язку зі спалахом по всій країні Дифтерії, стався дефіцит вакцини АДС, тому, в очікуванні перерозподілу вакцини по районам, керівництво Центру вирішило призупинити щеплення дорослого населення, залишивши запас матеріалу для дітей. Ця ситуація несе тимчасовий характер, адже зараз перебоїв з наданням будь-якої вакцини із списку, гарантованим МОЗ немає.

Також на нараді були обговорені та скеровані до вирішення питання про роботу виїзної медичної комісії під час набору призовників, її графіка та  функціоналу протягом року.

Залишити відповідь