Пологівці, давайте проведемо 1 день без авто

Опубліковано в 12:05 В Україні, Важливі, Новини, У районі    276

Чи замислювались ви як  важливо для нас дихати свіжим повітрям? Ні для кого не буде секретом той факт, що автомобілі негативно впливають на повітря. Зазначимо, що при спалюванні палива виділяється газ. Він, у свою чергу, містить кілька сотень речовин, які й отруюють наше повітря. Найгірше те, що ці викиди залишаються в нижніх шарах атмосфери, а це означає, що ми цим усім щодня дихаємо Одразу ж зазначимо, що машини забруднюють не лише повітря. Хімічні речовини не лише витають у повітрі, а й осідають на землі разом з опадами. Тому ми наполегливо не рекомендуємо їсти овочі та фрукти, які ростуть біля доріг. Щонайменше, вам “світить” харчове отруєння, а в довгостроковій перспективі – можливість розвитку раку.

За іронією сформованих обставин і матеріалами проєкту DilovaMova.com, ідея мінімізації використання автотранспорту, працюючого на двигуні внутрішнього згоряння виникла з початку знаменитої нафтової кризи 1973-го року, яка до цих пір вважається найбільшою у світовій топлоенергетичній галузі. Як відомо – прогрес не стоїть на місці і розуміння нашої нездорової залежності від нафти плюс наростаюча екологічна напруженість призвели до того, що з 1994-го року в світовому співтоваристві стали звучати все більш відверті заклики хоча б якось скоротити використання автотранспорту. Так виник символічний «День без автомобілів», який став періодично проводитися в країнах Європи 22-го вересня.  Уперше цю акцію провели в Парижі в 1998 році, і відтоді вона набула великої кількості шанувальників по всьому світу. Зазначимо, що в перші два роки існування руху, його підтримали лише Ісландія, Великобританія та Франція. А от уже у 2000 році подібні акції почали проводитися по всьому світу.

22 вересня всіх власників автомобілів і мотоциклів закликають хоча б на день відмовитися від використання свого транспорту. У цей день проводяться заходи, які популяризують громадський транспорт, велосипеди та пішохідні прогулянки. Зазначимо, що наростаюча популярність піших  прогулянок зумовлена їх користю для здоров’я. Не забудьте взяти з собою навушники та смартфон. По-перше, ви зможете послухати улюблену музику. По-друге, зробити кілька яскравих фото для своєї сторінки в Instagram

У багатьох з нас це може викликати іронічну посмішку, проте давайте задумаємося і спробуємо провести тільки один день без використання особистого автотранспорту. Цим ми неодмінно внесемо істотний внесок не тільки в наше власне здоров’я, здоров’я наших дітей і близьких, але й здоров’я нашої рідної планети, позитивно впливаючи на оточуючу нас екологію!

Інформує: начальник відділу економічного розвитку і торгівлі Пологівської райдержадміністрації Інна Козачухна.

1 коментар на “Пологівці, давайте проведемо 1 день без авто

  • Віта Віталіна Олександрівна Кириленко сказав:

    Я согласна на це хай буде день велопробіг 22.09.2019.
    у Пологах

Залишити відповідь