Понад 10 діб ГОРИТЬ ЧОРНОБИЛЬ. Чи небезпечно це для нас?

Опубліковано в 9:05 Актуально, Важливі, Новини    764

У 2020 році взагалі краще й не виходити з дому, до епідемії коронавірусу в Україні додалось інше лихо –масштабна пожежа у Чорнобильській зоні. І хоч влада не б’є на сполох, мовляв, радіаційний фон у нормі й небезпеки немає, усе ж таки експерти зазначають, що ризик розповсюдження радіації є.

Понад 10 діб вогонь не вщухає у зоні відчуження.

Рятувальники продовжують гасити вогонь у Чорнобилі, напередодні він вирував вже в передмісті Прип’яті.

“Ввечері з’явились кадри затягнутої димом території самої атомної станції. Кілька кілометрів полум’я відділяло від сховища радіаційних відходів, що поряд із ЧАЕС. Щойно рятувальники гасять в одному місці, в іншому – вітер розносить вогонь на гектари”, – йдеться у повідомленні.

Знищено понад десяткок відселених сіл. Напередодні ввечері ще один осередок полум’я виник біля селища Розсоха, що далеко від існуючих місць пожежі.

Місцеві громадські активісти заявили, що це підпал.

Тим часом, за даними ТСН, щонайменше двоє рятувальників під час гасіння пожежі дістали травми та опіки.

У гасінні пожеж беруть участь понад 800 працівників ДСНС та інших установ. Задіяно майже 200 одиниць техніки, зокрема по три літаки та гелікоптери для скидання води. На всіх оперативних ділянках працює важка інженерна техніка ДСНС для облаштування протипожежних розривів та забезпечення доступу пожежникам.

Член громадської ради в Держагентстві України з управління Зоною відчуження Ярослав Ємельяненко говорить:

“Ситуація критична. Зона палає. Місцева влада звітує, що все під контролем, але насправді вогонь стрімко захоплює нові території… Зараз вогонь дістався до Прип’яті і є за два кілометри прямо від сховищ радіоактивних відходів “Підлісний”, де розташовані найбільш високоактивні радіаційні відходи всієї Чорнобильської зони, і від самої ЧАЕС”.

 

Які наслідки пожежі в Чорнобильській зоні для людей?

Як повідомляє 24tv.ua, влада запевняє, що всі рятувальники забезпечені необхідними засобами для захисту. А пересічним громадянам взагалі не варто перейматися, адже заміри повітря на радіацію у Києві та інших населених пунктах не перевищують норму. Такі меседжі надсилає ДСНС та уповноважені особи держави.

Проте експертка Центру екологічних ініціатив “Екодія” Олена Міскун переконує, що загроза зовсім в іншому.

Замірювання радіаційного фону не допоможе, він лишиться незмінним, оскільки нових викидів радіації не було. Основна проблема це те, що радіаційні частинки осідають на полях й потраплятимуть до людей з продуктами, – сказала у коментарі Олена Міскун.

Радіоактивні елементи, які вилетіли з ядра реактора у 1986 році, продовжують лежати на землі у зоні відчуження й вони нікуди не поділись. Тисяча років мине поки вони стануть неактивними. Тому коли у цій зоні щось горить, повітря піднімає згорілі залишки у вигляді диму й попелу разом з радіоактивними часточками, розповіла еколог.

Й не варто чекати на підвищення радіаційного фону, запевнила Олена Міскун, небезпека полягає у тому, що цей попіл розповсюджується на інші території й країни. Його не достатньо аби рівень фону показав наднормову цифру, водночас, якщо ці радіоактивні матеріали потраплять на продукти харчування, те що у нас надходить з полів, людина, яка їх вживає матиме проблеми зі здоров’ям. Найгірший варіант – можна вдихнути цю небезпечну часточку.

Посадовці або закривають очі на це, або не розуміють проблеми, підсумувала Олена Міскун.

Залишити відповідь