Про села-привиди на Пологівщині📹📷

Опубліковано в 16:01 Актуально, Відео-галаеря, Новини, У районі, Фото-галерея    1 845

Уявіть собі вулик без бджіл, колодязь без води, річку без течії або хату без господині – начебто і є оболонка, але іскри життя в ній немає.
Тепер уявімо село без людей… Так-так село з пустими вулицями і порожніми оселями. На перший погляд просто жах – звідусіль відпусткою та самотністю, А якщо глянути з іншого боку це “жах” у більш глобальному масштабі.

Порожніють цілі села, люди виїжджають у більш перспективні місця, стареньких забирають доглядати рідні, немає народжуваності, робочих місць – немає розвитку, одним словом у таких сіл немає майбутнього.
Саме таку картину журналісти Новинного Порталу ПІК бачили у Пологівському районі.

На території Федорівської ОТГ 8 підпорядкованих населених пунктів: Федорівка, Балочки, Бурлацьке, Золота Поляна, Красноселівка, Хліборобне, Чкалова, Тернове.

Станом на сьогоднішній день у трьох з вищеназваних сіл зовсім немає жителів.
За інформацією Федорівської сільської ради, у 2015 році з с.Чкалова виїхала остання жителька. У 2018 році спорожніло с.Тернове, а у грудні 2019 року з с. Бурлацьке родичі забрали останніх двох мешканців.

Ці села дійсно пусті. У деяких ще залишились будівлі, а у тих селах, які спорожніли раніше вже й будинків немає. Закрити ці вже “не населені ” пункти влада не має права, бо, за фактом, там залишились зареєстрованими місцеві жителі.

За процедурою зняття села з обліку, у ньому не повинно бути зареєстровано жодної людини, а таких на даний момент – немає. Згідно паспорту територіальної громади Федорівської сільської ради, станом на 2015 рік, у вказаних трьох селах зафіксовано проживання як постійних, так і наявних жителів. Тому, коли буде оновлено паспорт, тоді, певно, і потрібно будемо ставити питання про зняття з реєстрації вказаних сіл.

Хочу додати, що і в деяких інших селах ситуація не найкраща. Наприклад, у с. Красноселівка на даний момент заселено всього п’ять дворів. Пусткою стоять всі інші хатки навколо. Люди в таких, невеликих за чисельністю населених пунктах, знають один одного не лише в обличчя, а й історію життя кожного, аж до діда-прадіда” – розповідає голова Федорівської ОТГ Володимир Черноус.

Після невеликої екскурсії до с. Чкалова, залишається смуток на душі, бо серед побаченого: майже зруйнований сільський клуб, автобусна зупинка, через яку проросло дерево, фундаменти будинків, які повністю заполонила природа та одинокий пам’ятник загиблому солдату тепер вже просто посеред поля…

Колись тут вирувало життя: люди працювали на фермі, в колгоспі, діти ходили до школи, курсували автобуси, до місцевих жителів приїжджали гості…. А сьогодні тут нічого не залишилось від колишнього життя. За словами людей, сьогодні тут вже можна побачити лише вовків.

Ситуація зі спорожнілими селами існує не лише на Пологівщині. Такі сумні картини можна спостерігати і в сусідніх районах. Це реалії сьогоднішнього життя.
Було село – нема села. На місці бурхливого життя залишився лише спомин. Це історія Пологівського краю, хай з присмаком суму, але це людська історія.

Коментарів: 5

  • Таких сел будет все больше, и через 10 лет понятие село очень измениться..

  • Шановні дописувачі, дбайте про українську мову, якою пишите свої дописи. Не “опустілими” селами, а “спорожнілими”.

    • Шановний “Учитель”, іменник “пустка”, та похідні від нього, в українській мові має таке ж право на існування, та використання в данному аспекті, як і прикметники “порожній – спорожнілий”… Загалом і слова “учитель”, та “вчитель” обидва є правильними і рівноправними у використанні, то й не обмежуйте багатство та різноманітність української мови – підписуйтесь через раз, та не вдавайте з себе розумника… 😉

  • Дякую за увагу. Мені важко сперечатися з “Коректором”, як і не збираюся обмежувати багатство української мови. Але тут йшлося про неправильне (безграмотне) утворення похідного слова від іменника “пустка”. Принаймні, як би я готував цей допис, то написав би так “Та села, що вже роками дихають пусткою, є не лише на Пологівщині.”

    • То ви вже занадто – так полюбляють “попісивать” деякі новомодні любителі пафосних епітетів – “знавці української мови”, в тому числі і у нашій, місцевій пресі. Вчителю, не йдіть тим шляхом, бо насправді безграмотне (неправильне) утворення похідного слова, як у вашому прикладі, часто перевантажує текст, та відволікає від конкретного змісту! Було б достатньо написати: “Села, що стали пусткою, є не лише на Пологівщині.” 😉

Залишити відповідь