Школярі будуть здавати ЗНО після 9 класу

Опубліковано в 16:39 В Україні, Важливі, Новини    398

Для школярів введуть ЗНО після 9 класу

З цього року в Україні стартує «нова українська школа». Основні зміни торкнуться дітей, які у вересні підуть у перший клас. Вони перші школярі в країні, які навчатимуться 12 років з абсолютно новою програмою.

Новий закон передбачає поділ шкільної освіти на три блоки: початкова школа (1-4 класи), гімназія (5-9 класи) та ліцей (10-12 класи).

На даний момент вже є навчальні програми для 1 і 2 класів. Передбачається, що до моменту закінчення початкової школи нинішні першокласники підуть в гімназії. Туди дітей будуть зараховувати на підставі конкурсного відбору та схильностей до певних предметів. Після 9 класу школярі зможуть вибрати, куди їм вступати — в професійний або академічний ліцей.

Професійна освіта стане престижною

Зараз у Міністерстві освіти розробляють закон «Про професійну освіту». Професійно-технічну освіту в Україні планують зробити престижною. Училища будуть давати своїм випускникам ті спеціальності, знання і вміння, які будуть реально затребувані на ринку праці.

Зараз в українських школярів, які закінчують 9 клас, є два варіанти: отримати професію і повну загальну середню освіту в професійно-технічних ліцеях або ж залишитися в рідній школі до кінця 11 класу. Як розповіла заступник начальника управління департаменту освіти і науки Запорізької ОДА Валентина Хіврич, в перспективі другого варіанту в школярів не буде.

До моменту, коли нинішні першокласники закінчать 9 клас, третя щабель середньої освіти повинна бути повністю реформована. За словами Валентини Хіврич, нововведення можуть ввести і раніше, якщо буде готова законодавча база, а суспільство позитивно сприйме такі зміни.

Джерело: iz.com.ua

Залишити відповідь