Цікаві дані про стан громадського здоров’я у Пологівському районі

Опубліковано в 17:12 Важливі, Новини, У Пологах, У районі    352

Координаційна рада з питань протидії соціальним хворобам при Пологівській РДА на постійному контролі тримає стан громадського здоров’я у Пологівському районі.

Відокремлений підрозділ “Пологівський міжрайонний відділ ДУ “Запорізький ОЛЦ МОЗ України інформує:

Радіаційний фон у місті Пологи залишається безпечним та не перевищує допустимих норм.

При дослідженні питної води з артсвердловини міста на радіаційність, виявлено, що ніяких відхилень немає.

Стан атмосферного повітря промислових підприємств міста – задовільний. Однак, виявлено перевищення гранічно допустимих концентрації за вмістом пилу біля автотраси Запоріжжя-Маріуполь.

Стан грунту в місцях громадської забудови міста та на межі промислових підприємств – задовільний.

Стан води відкритих водойм річки Конка викликає занепокоєння. Встановлено відхилення у всіх досліджених пробах. Для визначення холерного вібріону досліджено 10 проб, і у 2 – виявлено холерний вібріон непатогенний.

Якість питної води у місцях водозаборів та водопровідних мережах міста Пологи, сіл Костянтинівка, Новоселівка, Шевченкове, Басань залишається безпечною в епідемічному відношенні. За бактеріологічними показниками відхилення від норм не встановлено.

Щодо умов навчання і виховання дітей у навчально-виховних закладах Пологівського району, то постійно перевіряються норми освітлення, відбираються проби питної води, діти обстежуються на ентеробіоз. Інформація щодо відхилень від санітарно-епідемічних відхилень завжди направляється до органів місцевої влади, керівників закладів, державної служби україни з питань безпечності харчових продуктів та захисту прав споживачів для прийняття відповідних заходів.

Ситуація з туберкульозом в районі залишається нестійкою. За перше півріччя зареєстровано 8 випадків, усі з відкритою формою. В усіх осередках інфекції проведено необхідний комплекст протиепідемічних та профілактичних заходів.

Населення охоплено тестування на ВІЛ-інфекцію, як груп ризику, так і за клінічними показниками. За перше півріччя 2018 року, в районі зареєстровано 2 нових випадки ВІЛ-інфекції. Усього, на даний момент в районі зареєстровано 57 осіб з даною хворобою.

Відбулося зростання майже у 2,5 рази показників захворюваності населення району на педикульоз, коросту та ентеробіоз. Вони перевищили середьообласні рівні.

Серед населення району проводиться вивчення стану колективного імунітету до імунокерованих інфекцій. Досліджено 8 сировоток крові на поліомієліт, 3 на кір, краснуху, дифтерію та кравець.

З метою попередження виникнення внутрішьо-лікарняних інфекцій, налагоджено моніторинг за внутрішнім середовищем у лікувальних закладах. Здійснено контроль 90 проб на якість стерилізації медичних інструментів, 70 проб на приховану кров і залишки миючих засобів, зроблено 280 аналізів змивів. Відхилень не виявлено.

За результатами проведеного моніторингу можна зробити висновок, що за перше півріччя 2018 року стан громадського здоров’я у Пологівському районі був керований.

Залишити відповідь