Туристи з Пологівщини підкорили Говерлу

Опубліковано в 19:04 В Україні, Новини, У Пологах, У районі, Цікаво та корисно    728

Підкорити Говерлу та ще кілька карпатських гір, ходити по кордону з Румунією, куштувати воду зі Срібного джерела, спілкуватися з місцевими вуйками – все це встигли здійснити учні КУ Пологівської ЗЗСО №5- учасники туристичної експедиції, під керівництвом Сергія Горулька.

Вже не вперше креативний директор сільської школи, разом зі своєю туристичною групою здійснюють піші або велосипедні мандрівки регіоном.

На цей раз туристи “замахнулись” здійснити мандрівку Закарпаттям.

Керівник, разом з педагогом – організатором Світланою Носко, зібрали дві групи, загальною кількістю 17 дітей ( 5 дівчат та 12 хлопців).

Свою мандрівку ми планували майже за півроку, а конкретно почали обговорювати десь за місяць. Аби без проблем дістатися до пункту призначення, ми завчасно закуповували білети. Потягом Запоріжжя-Львів дістались до Львова, а звідти, у напрямку Львів-Рахів доїхали до Закарпаття. Автобусом дісталися до прикордонної застави с. Ділове ( де саме проходить лінія кордону України з Румунією). На цьому пункті у нас ретельно перевіряли документи, адже наш туристичний маршрут пролягав саме по 100-метровій лінії кордону. Аби не мати проблем, ми завчасно робили запити для отримання дозволу туристичної експедиції.Пройшовши лінію кордону, ми дістались до Мармуроського масиву, звідти вийшли на Чорногорський хребет (пік Іван Чорногорський), потім дійшли до озера Несамовите (найвище озеро в Україні), і згодом дісталися гори Говерли. Вже звідти піднялися на гору Петрос. Тут варто зупинитися і сказати, що хоча Говерла, хоч і найвища, проте Петрос, яка є нижчою, підкорювати було складніше. Спустившись з гори наша туристична група дісталась села Кваси, де всі мали змогу скуштувати води, збагаченої сріблом. Після цього ми вийшли на хребет Свидовець (гора Велика Близниця), а звідти спустилися до річки Чорна Тиса та до села Ясіня.

Там ми змогли поспілкуватися з місцевими жителями, скуштувати їхніх традиційних страв та автобусом дістатись до м. Рахів. Всього в поході ми провели 10 днів, та 4 дні припали на на дорогу“- повідомляє Сергій Горулько.

Поспілкувавшись з дітьми, ми помітили, що всі як один, у захваті від усвідомлення підкорення гори Говерли – найвищої гори в Україні ( 2061 м). Діти у захваті від місцевого колориту, доброзичливості закарпатців та екскурсій, які змогли відвідати у Рахові та у Львові.

Це, скажу вам, неабияке навантаження для організму, перевірка його на витривалість, яке екскурсійна група пройшла на відмінно. Я ще сам, чесно кажучи, й досі не оговтався від емоцій, що заполонили мене на Закарпатті“- ділиться Сергій Сергійович.

На наше запитання – чи планує директор наступний похід,  отримали чітку відповідь:

 “Поки що рано говорити, наразі потрібно, щоб діти наситились враженнями від попереднього туристичного походу, поділились спогадами від нього, хвалились світлинами в соціальних мережах. Дуже важливо аби кожен день наших дітей був прожитий цікаво весело та корисно. А про наш наступний похід ви обов’язково дізнайтеся першими“.

На цій оптимістичній та добрій ноті ми закінчуємо розмову.

 Новинний Портал ПІК бажає туристичній групі нових звершень, цікавих ідей та підкорених вершин.

Так тримати!

1 коментар на “Туристи з Пологівщини підкорили Говерлу

Залишити відповідь