ВІДЕО-роз’яснення пологівцям про: сплату послуг ЖКГ, субсидію, соцвиплати та платформу “Допомога поруч” 📹

Опубліковано в 9:38 Відео-галаеря, Важливі, Новини, У Пологах, У районі    719

Начальник Управління соціального захисту населення Пологівської РДА Оксана Семененко доступно розповіла про сплату послуг ЖКГ (заборгованість), субсидію, соцвиплати та платформу “Допомога поруч”:

*Підписуйтесь на наш Ютуб-канал

До уваги отримувачів соціальних виплат!

У зв’язку із запровадженням карантину, який введений на території України для запобігання поширення коронавірусної хвороби, Урядом прийнято  низку законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних гарантій в даний період.

Як попередньо повідомлялося, строк виплати деяких видів державних допомог продовжується на період дії карантину та на один місяць після дати його відміни і виплачується без звернення особи до управління соціального захисту населення (далі – Управління) або центру надання адміністративних послуг, які утворені при територіальних громадах. На даний час Управління отримало розпорядження про продовження виплат по 31.05.2020 року.

Також на відповідний період продовжується і строк звернення за призначення державних допомог (для громадян, які звертаються вперше за призначенням будь яких видів соціальних допомог).

У разі коли отримувачами державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю; державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю пропущено строк переогляду, виплата таких видів допомоги не зупиняється до закінчення строку дії карантину з подальшим проведенням перерахунку розміру виплаченої допомоги на підставі результатів переогляду та заяви отримувачів або їх батьків чи інших законних представників.

Управління протягом одного місяця після відміни карантину буде здійснювати перерахунок розміру виплаченої державної соціальної допомоги та державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю, особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю на підставі поданої особою або її законним представником заяви та необхідних документів.

У разі коли за результатами проведеного перерахунку:

  • розмір отриманої допомоги був меншим, Управління проводить доплату у розмірі різниці між перерахованим та виплаченим розміром допомоги;
  • не буде підтверджено право на отримання допомоги або її розмір буде меншим, ніж виплачена під час карантину допомога, Управління протягом одного місяця з дати відміни карантину надміру виплачені суми допомоги стягує, відповідно до законодавства,  у розмірі не більш як 20 відсотків суми виплаченої допомоги.

Перерахунок буде проводитися з першого числа місяця, в якому закінчився строк виплати допомоги, але не раніше ніж з місяця встановлення карантину.

УВАГА! Особи, яким виплачується державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям; допомога сім’ям з дітьми; державна соціальна допомога особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю; особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю, повинні повідомляти Управління  про зміну всіх обставин, які впливають на визначення права та розміру допомоги, шляхом надсилання письмового звернення поштою (70600, м. Пологи, вул. Єдності, 30), за допомогою засобів електронного зв’язку (03193123@mail.gov.ua) та телефонного зв’язку (2-28-89 – відділ прийому громадян та документів управління соціального захисту населення).


До уваги громадян похилого віку!

У зв’язку із запровадженням карантину, який введений на території України для запобігання поширення коронавірусної хвороби, Урядом прийнято  низку законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних гарантій в даний період.

8 квітня 2020 року прийнято рішення про запуск інформаційної платформи “Допомога поруч”.

Нова соціальна ініціатива спрямована на оперативне визначення потреб та надання допомоги соціально вразливим верствам населення. Завдяки цьому соціальному онлайн-проекту оперативно визначатимуться потреби, надаватиметься відповідна мобільна допомога та соціальні послуги одиноким громадянам похилого віку, людям з інвалідністю, сім’ям з дітьми та іншим соціально вразливим верствам населення.

В Пологівському районі, з початку введення обмежувальних заходів, комунальна установа «Територіальний центр соціального обслуговування  (надання соціальних послуг)» Пологівської міської ради (далі – ТЦСО), надає додаткові послуги громадянам похилого віку, особам з інвалідністю,  які попередньо не обслуговувалися ТЦСО, в придбанні  продуктів харчування, ліків і оплату комунальних послуг. Послуга діє тільки на період карантину!

Телефон ТЦСО, по якому приймаються заявки на отримання послуг, 2-36-50.

Інформацію по порушеним питанням можна отримати за телефоном: 2-39-87 (управління соціального захисту населення).


Додаткові виплати отримувачам окремих видів соціальної допомоги!

У зв’язку із запровадженням карантину, який введений на території України для запобігання поширення коронавірусної хвороби, Урядом прийнято  низку законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних гарантій в даний період.

Зокрема, постановою Кабінету Міністрів України від 01 квітня 2020 року № 251  «Деякі питання підвищення пенсійних виплат і надання соціальної підтримки окремим категоріям населення у 2020 році» передбачено виплату одноразової грошової допомоги у розмірі 1000 гривень окремим категоріям отримувачів державної соціальної допомоги з числа:

  • одержувачів державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю (крім осіб із числа, які одночасно з такою допомогою отримують пенсію по втраті годувальника або державну допомогу дитині померлого годувальника)
  • одержувачів державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію та особам з інвалідністю.
  • одержувачів тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючий особі, яка досягла пенсійного віку, але не набула права на пенсію.

За інформацією Мінсоцполітики, зазначені виплати будуть проведені у квітні 2020 р. після внесення  змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік».

На даний час управління готує перелік одержувачів, які мають право на отримання додаткової грошової допомоги.

Інформацію по порушеному питанню можна отримати за телефоном: 2-28- 73 (відділ грошових виплат та компенсацій управління соціального захисту населення).

Залишити відповідь