Відтепер спеціальна комісія перевірятиме рівень володіння державною мовою

Опубліковано в 8:33 Актуально, В Україні, Важливі, Новини    421

Кабінет міністрів створив національну мовну комісію.

Про це повідомили у пресслужбі уряду. – повідомляє ТСН.

“6 листопада Кабінет міністрів України на своєму засіданні створив Національну комісію зі стандартів державної мови”, – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, також комісія перевірятиме рівень володіння державною мовою для набуття громадянства України чи зайняття визначених законом посад.

“Кабінет міністрів України також розпочав формування стратегії у сфері культури і мистецтва, якому передуватиме проведення соціологічного дослідження для забезпечення доступу громадян до споживання культурних послуг, доступу до мистецтва”, – додали у відомстві.

Нагадаємо, у квітні парламент України ухвалив законопроект про українську мову. Рішення підтримали 278 народних депутатів. Очікується, що буде створено Інститут уповноваженого із захисту державної мови. Відповідальність за порушення норм закону також передбачена. Втім, автори документи запевняють, що всі страшилки про мовний закон, – це неправда. За ґрати нікого не саджатимуть, штрафи відклали на три роки. Передбачили безкоштовні курси української для дорослих. Найбільш пильним око закону про мову буде до посадовців та публічної сфери.

Залишити відповідь