Воші на Пологівщині: одна зі шкіл потерпіла найбільше

Опубліковано в 13:20 Актуально, Новини, У Пологах, У районі    1 747

Захворювання на воші (як його називають в народі) має назу  – педикульоз та відноситься до інфекційних захворювань. 

Педикульоз  (завошивленість) — ектопаразитарне захворювання, породжене вошами.

Педикульоз передається від хворих до здорових людей неймовірно швидко, тому вивести дане захворювання, не ізолювавши занедужавших з організованого колективу, дуже важко.

Воша – це комаха-паразит, яка оселившись у волосяному покриві голови людини, харчується кров’ю та відкладає яйця – гниди.

«Щороку в районі реєструються випадки захворювання на педикульоз. Більшість випадків припадає на період навчання дітей у школі.

Найрозповсюдженішим на Пологівщині (майже у 95%) реєструється головний педикульоз.

Це контактне захворювання, тому при великій скупченності дітей проходить його безперешкодне поширення (навчання у школі, відвідування дитячих садочків).

У вересні 3828учнів з усіх шкіл району оглянуті на паразитарні захворювання у т. ч. на педикульоз. Тоді медичними працівниками було виявлено 23 випадки (0,6%).

У с. Новоселівка внаслідок недобросовісного виконання своїх обов’язків, медики пропустили початок спалаху педикульозу, що і призвело до його поширення у школі – занедужали 9 з 88 учнів, а це 10.2 %» – повідомляють у епідвідділенні «Пологівської БЛІЛ».

«На жаль деякі батьки безвідповідально  ставляться до лікування педикульозу, тому навіть дитина, якій було проведено всі заходи, направлені на знищення паразитів, через деякий час знову може захворіти.

Причина: гниди, які не було вибрано, продовжили свою життєдіяльність, і  хвороба знову почала прогресувати.

Саме тому необхідна уважна та кропітка робота по знищенню з волосяного покрову гнид (яйце воші), які дуже щільно прикріпленні до волосини. Всі рекомендації батьки отримують у медичних працівників школи та у епідеміологічному відділі, куди діти приходять для контрольного огляду.

Педикульоз має такі прояви:

  • шкірний свербіж у місцях укусів вошей
  • дрібні сірувато-блакитні плями на шкірі
  • наявність гнид у волоссі

Від моменту зараження до перших ознак хвороби може пройти кілька тижнів” – повідомляє завідуюча епідвідділом Тетяна Одинець.

    Шановні батьки! Зверніть увагу на своїх дітей, дотримуйтесь правил особистої гігієни, самостійно проводьте огляди своїх дітей та своєчасне лікування, за необхідності звертайтесь за медичною допомогою.

Залишити відповідь