Встановлено фіксовану річну ціну на газ для населення

Опубліковано в 7:44 Актуально, В Україні, Важливі, Новини    1 399

7 квітня, була остаточно ухвалена постанова, яка регулює умови річного контракту та вартості газу для населення. На цей контракт будуть автоматично переведені усі побутові споживачі з 1 травня.

Про це йшлося на відкритому засіданні Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП).

За словами голови НКРЕКП Валерія Тарасюка, вони прийняли надважливе рішення, коли ввели річний контракт для споживачів, адже це позбавить від турбулентності з вартістю газу і дозволить встановити одну ціну для всіх.

Також за дорученням Нацкомісії всі газопостачальні компанії повинні до 25 квітня опублікувати на своїх сайтах ціни на газ для споживачів. Ця вартість буде актуальною з 1 травня 2021 року по 30 квітня 2022 року.

До того ж, побутовий споживач буде автоматично переведений на річний контракт, подавати додаткові документи не буде потреби. За бажанням можна буде користуватися місячним тарифом, але після подання відповідної заявки. Водночас, постачальник на свій розсуд може самостійно приймати рішення щодо повернення споживача на річний контракт з місячного та його повторне обслуговування після того, як він ходив до іншого.

До речі, за прогнозами експертів, постачальники газу будуть пропонувати населенню вартість за річним контрактом не вище 8 грн за 1 куб. м.

Залишити відповідь