Як турбується про людей з інвалідністю Пологівський соцстрах

Опубліковано в 14:19 Важливі, Новини, У районі    274

Турбота про людей з інвалідністю – один із основних напрямів роботи Фонду

Щороку 3 грудня у світі відзначається Міжнародний день людей з  інвалідністю, який проголошено Генеральною Асамблеєю ООН у 1992 році. Відзначення цього дня спрямоване на посилення уваги до проблем людей з інвалідністю, захисту їх гідності, прав і благополуччя. Відзначаючи щороку 3 грудня Міжнародний день людей з інвалідістю, прогресивне людство засвідчує цим, що громадяни з обмеженими фізичними можливостями потребують особливої уваги. Цей день є нагадуванням людству про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до людей з особливими потребами.

Пологівське відділення  управління виконавчої дирекції  Фонду соціального страхування України у Запорізькій області, яке обслуговує застрахованих осіб Пологівського та Гуляйпільського районів, надає медико-соціальні послуги та здійснює відповідні страхові виплати. Зокрема, це й щомісячна грошова допомога в разі часткової чи повної втрати працездатності, що компенсує відповідну частину втраченого заробітку потерпілого; відшкодування по тимчасовій втраті працездатності; витрати на поховання; одноразові виплати.

Слід зазначити, що за 10 місяців 2019 року в Пологівському відділені  управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Запорізькій області взято на облік 4 потерпілих внаслідок нещасних випадків на виробництві, з них 1  випадок із смертельним наслідком.

Сьогодні  під страховим  захистом  Пологівського відділення Фонду перебувають 217 осіб з інвалідністю внаслідок трудового каліцтва або професійного захворювання, які отримують страхові виплати, в тому числі 103 внутрішньо переміщених осіб. Серед них: 7 – особи з інвалідністю 1 групи, 31 – особи з інвалідністю 2 групи, 179 – особа з інвалідністю 3 групи.

Пологівське відділення управління виконавчої дирекції Фонду  гарантує зазначеній категорії страхові виплати та забезпечення широким спектром медичних та  соціальних послуг: лікарськими засобами та виробами медичного призначення; організацію якісного, вчасного та цілеспрямованого лікування потерпілих за наслідками виробничої травми або професійного захворювання; медичної реабілітації, спрямованої на відновлення порушених чи втрачених функцій організму та відновлення оптимального фізичного та соціального рівня життєдіяльності потерпілих.

За 10 місяців 2019 року відділеннями управління було забезпечено медичними та соціальними послугами 42 потерпілих на виробництві на загальну суму 467,393 тис. грн, з них:

– санаторно-курортним лікуванням періодично згідно з рішенням МСЕК у поточному році забезпечено 10 осіб з інвалідністю на суму 134,388 тис.грн.;

-17 особам відшкодовано витрати на лікування в закладах охорони здоров’я на суму 44,969 тис.грн.;

– 8 осіб були забезпечені засобами технічного призначення на суму 60,715 тис.грн.:

– 8 осіб забезпечено лікарськими засобами та виробами медичного призначення на суму 43,210 тис.грн.;

– 11 осіб отримали компенсацію витрат на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів на суму 3,98 тис.грн.;

– 5 осіб отримують витрати на догляди та побутове обслуговування на суму 180,131 тис.грн.

Інвалідність – це не вирок. Практика показує, що інваліди можуть бути і стають повноцінними і високо ефективними членами суспільства, відмінними фахівцями, соціально активними і життєствердними людьми, які надихають багатьох, в тому числі і абсолютно здорових членів нашого суспільства.

Спеціалісти відділення щодня переймаються та вирішують буденні проблеми потерпілих осіб та людей з інвалідністю, і не тільки 3 грудня, а й протягом року приділяють увагу, проводять роз’яснювальну роботу стосовно забезпечення  медико-соціальними послугами та надають адресну допомогу.

У цей день бажаємо людям з обмеженими можливостями теплих стосунків з близькими, творчої наснаги, бадьорості духу та міцного здоров’я і надалі залишатися для нас прикладом безмежних людських можливостей, та міцної сили волі, що ці можливості породжує.

Залишити відповідь