Знаменна подія: У Пологівському храмі мироточила ікона

Опубліковано в 16:45 Важливі, Новини, У районі, Фото-галерея, Цікаво та корисно    2 083

Благочинний Пологівського Церковного округу, протоієрей Андрій Столярчук повідомив про неймовірне явище, що сталось у храмі с. Пологи:

Дорогі браття та сестри. Прихожани, і ті хто знає, або колись чув про наш храм! Спішу поділитися з Вами радістю! Сьогодні 11.08.2019р., у Воскресний день та 8-му річницю освячення нашого Свято-Миколаївського храму, с.Пологи, Пологівського благочиння, Бердянської єпархії, Української Православної Церкви, яку очолює митрополит Київський та всієї України Онуфрій (Березовський) за святительства архієпископа Бердянського та Приморського Єфрема (Ярінко), сталося чудо. Коли, я вийшов на шостому часі з вівтаря, для того щоб звершити кадіння храму, то побачив, що писана ікона Божої Матері, яка знаходиться в іконостасі храму, має два потоки, схожих на краплі від води. Після Божественної Літургії, ми зібралися з прихожанами і обдивилися образ повністю. Всі присутні побачили і засвідчили, що Образ ніби росою вкритий крапельками і має два потоки до ніг Пречистої. Не маючи заключення експертної комісії, не можу сказати на 100% що ікона мироточить, але на 90% впевнений, що саме так і є! Пресвятая Богородице спаси нас.

Фото Андрія Столярчука

ЩО ЦЕ ОЗНАЧАЄ?

Мироточення – явище унікальне. Воно вважається справжнім дивом, так як мироточити можуть далеко не всі ікони. Миро – це особливе масло, яке виділяється на поверхні ікони, образах, мощах. Воно виділяє пахощі, консистенція може бути медова, липка смола чи схожою на росу.

Ті, хто торкнеться його, зцілиться від будь-яких недуг, проблем у відносинах, хвороб душевних і тілесних, лих.

ЦІКАВО: З появою роси на іконі, до неї відразу ж приїжджає спеціальна комісія, яка підтверджує той факт, що це явище не підробка. Мироточиву ікону поміщають в спеціальну капсулу.

З церковної точки зору, якщо замироточила ікона, то це служить для людей особливим знаменням зверху, але ми не завжди здатні розгадати його сенс. Неможливо зробити однозначний висновок, у яких саме ікон спостерігається мироточення. Це можуть бути і ікони древнього письма, і сучасні, й навіть невеликі паперові іконки.

Незважаючи на всі зусилля вчених, наукове пояснення мироточення ікон так і не дано. Були досліджені всі зовнішні умови, які могли б цьому сприяти. Більш того, відомі навіть випадки, коли миро текло не вниз, а вгору, всупереч всім законам фізики.

Мироточення, як диво ніяк не вписується в наукові уявлення про світ, але наукове пояснення, як мироточать ікони, до сих пір відсутнє, і, схоже, буде дано дуже нескоро.

Нам, грішним, неможливо зрозуміти значення мироточення. Іноді можна зустріти думку, що це передвістя прийдешніх катастроф, проте літопис мироточення спростовує цю думку.

Наша людська логіка тут безсила, адже зафіксовані випадки, коли мироточить, наприклад, не намолена ікона Матері Божої, а її друкарський відбиток.

Тож, залишається тільки сподіватися на Провидіння і Милість Божу, яка являє ці незрозумілі для нас знамення.

Залишити відповідь