1, 2, 5 та 25 копійок більше не буде. Як виглядають нові 1, 2, 5 та 10 гривень?

Опубліковано в 17:03 Актуально, В Україні, Важливі, Для бізнесменів та підприємців, Новини    680

З 1 липня 2018 року в Україні застосовуватимуться правила заокруглення загальних сум готівкових розрахунків (у чеках).

Національний банк України припиняє карбувати монети номіналами 1, 2, 5 та 25 копійок. Водночас, усі ці номінали розмінних монет і надалі залишатимуться в обігу. Проте, у подальшому, готівковий обіг не буде поповнюватися новими монетами зазначених номіналів.

Для спрощення розрахунків встановлюватимуться правила заокруглення загальної суми покупки:

– сума, що закінчується від 1 до 4 копійок, заокруглюється в сторону зменшення до найближчої суми, яка закінчується на 0 копійок;
– сума, що закінчується від 5 до 9 копійок, заокруглюється в сторону збільшення до найближчої суми, яка закінчується на 0 копійок.

У разі наявності у покупця монет дрібних номіналів він і надалі може ними розраховуватися, а у разі наявності таких монет у продавця, він може видати покупцеві решту цими номіналами.

Під час безготівкових розрахунків заокруглення не здійснюватиметься.

Про правила заокруглення

З 01 липня 2018 року в Україні застосовуватимуться правила заокруглення загальних сум готівкових розрахунків (у чеках).Національний банк України припиняє карбувати монети номіналами 1, 2, 5 та 25 копійок. Водночас усі ці номінали розмінних монет і надалі залишатимуться в обігу. Проте у подальшому готівковий обіг не буде поповнюватися новими монетами зазначених номіналів.Для спрощення розрахунків встановлюватимуться правила заокруглення загальної суми покупки:- сума, що закінчується від 1 до 4 копійок, заокруглюється в сторону зменшення до найближчої суми, яка закінчується на 0 копійок;- сума, що закінчується від 5 до 9 копійок, заокруглюється в сторону збільшення до найближчої суми, яка закінчується на 0 копійок.У разі наявності у покупця монет дрібних номіналів він і надалі може ними розраховуватися, а у разі наявності таких монет у продавця, він може видати покупцеві решту цими номіналами.Під час безготівкових розрахунків заокруглення не здійснюватиметься.

Опубліковано Національний банк України 14 березень 2018 р.

 

Сьогодні, 14 березня, Національний банк України презентував нові обігові монети номінальною вартістю 1, 2, 5 та 10 гривень.

Ці монети з часом замінять банкноти відповідних номіналів, що зараз перебувають в обігу.

Уводитися в обіг нові обігові монети будуть поетапно:

– перший етап – 27 квітня 2018 року будуть введені в обіг монети номінальною вартістю 1 і 2 гривні,

– другий етап відбудеться пізніше, монети номінальною вартістю 5 і 10 гривні вводитимуться в обіг у 2019 – 2020 роках (точну дату Національний банк повідомить додатково).

 

 

Залишити відповідь