“1-й раз у 1 клас” У скільки обійшлось пологівській матусі зібрати доньку до школи

Опубліковано в 18:22 Важливі, Новини, У Пологах, У районі, Цікаво та корисно    858

Серпень — час, коли кожна сім’я майбутнього школяра починає активні приготування до школи. 

Цьогоріч “повна амуніція” для першокласника стала значно дорожчою, ніж минулого року. Набір першокласника влетить в добрячу копієчку його батькам: все необхідне, починаючи від вбрання і завершуючи елементарними канцелярськими дрібничками, за останній рік сильно здорожчало. Мінімальна сума, на яку можуть розраховувати мами і тата на старті навчання – 4 тисячі гривень. 

Своїм досвідом збирання доньки у 1-й клас з нами поділилась пологівська матуся Ірина. Своїй доньці вона купувала найнеобхідніше, і намагалась знайти те, що не дуже “щіпає” за гаманець, та носитиметься Катрусею не один день.

Шкільна форма 

Залежно від якості та матеріалу, ціна на костюми як для хлопчиків так і для дівчаток коштує, в середньому, 1000 гривень. Але не факт, що таке вбрання витримає усі екстримальні будні першачків.

Ірина вирішила буди практичною матусею у цьому питанні та підбирала шкільний образ своїй доньці окремо. Відтак, блузка обійшлась у 400 гривень, спідниця – 250, піджак – 450. До такого костюму придбали також туфлі (350 грн.) та сарафан (350 грн.). Загалом – 1800 гривень. 

Але ж, ще окрім основного комплекту, необхідно запастися і додатковим одягом. Це і колготки – 50 грн., гольфи – 35 грн., трусики – 25, маєчка – 40.

Також школярці, звісно, потрібно змінні (запасні) туфельки чи босоніжки, блузочки, гольфики та спідня білизна. Відтак, сума автоматично множиться на 2. 

Окрім того, останнім часом багато батьків купують, а вчителі їм рекомендують – вишиванки. А вони коштують немало. Ірина придбала таку для своєї Катрусі за 450 гривень.

І того – 2400 гривень (якщо без запасного та змінного одягу)

Ранець

Обирати портфель для першокласників потрібно особливо уважно: він повинен мати жорстку ортопедичну спинку, широкі зручні лямки, важити не більше 750 грамів і мати висоту до 36 см. Враховуючи такі жорсткі критерії, виробники й продавці часто завищують вартість якісних ранців. За хороший портфель доведеться заплатити чимало.

Ірина знайшла досить якісний портфель свої доньці за 580 гривень. 

Спортивне знаряддя 

Спортивний костюм у Пологах Катрусі придбали за 500 гривень, кросівки за 320, і сумку для спортивного одягу – 60 грн.. Загалом, виходить 880 грн., але, додатково, ще треба купити шкарпетки, футболку та маєчку. 

Канцелярія

Для першачків найважливіше шкільне приладдя – зошити-прописи. 

Окрім того, варто подбати й про інше наповнення для ранця першокласника:

 • ручка, простий олівець, гумка, лінійка (першачки їх постійно гублять, тому краще одразу подбати про запасні);
 • пенал;
 • папка для зошитів;
 • зошити на 12 сторінок, по 5 штук в клітинку й косу лінію, обгортки для зошитів;
 • обгортки для підручників;
 • фарби акварельні, пензлики, альбом для малювання, кольорові олівці;
 • папка для трудового навчання;
 • кольоровий папір та картон;
 • пластилін та дощечка для ліплення;
 • ножиці; 
 • клей

На усе це Ірина витратила 400 гривень.

Не забуваймо і про те, що наша майбутня першокласниця дівчинка, тож обов’язково треба подбати і про 

Прикраси 

Шокуюча ціна 1 білого банта – 50 гривень. Але ж дівчинці потрібно, як мінімум 2. Тож, 100 гривень – лише на пару бантів. А ще заколочки, невидимки, резиночки… Разом це, якнайменше, 200 гривень.

Тож, якщо все скласти до купи, і врахувати те, що куплено лише найнеобхідніше і за бальш-менш прийнятною ціною, виходить кругленька сума у 4500 гривень.

Купляла пологівська матуся все у Пологах, як у магазинах так і на ринку, і, як бачимо, ціни не особливо радужні. 

Тож, бажаємо Катрусі не підвести свою матусю! Нехай маленька школярка гарно вчиться та приносить своїм рідним лиш приємні клопоти. Успіхів!

Шановні читачі, діліться й ви з нами своїм досвідом, і ми обов’язково напишимо про це.

Залишити відповідь