
10 правил та 7 духовних порад: як правильно купатись в ополонці на Водохреща
19 січня всі християни відзначають велике свято – Хрещення Господнє (Водохреща). Саме хрещення означає очищення душі і тіл. Купання у цей день – це традиція зі своїми правилами. Багато сміливців приймають героїчне рішення скупатись в ополонці. Віруючі люди стверджують: купання в ополонці на Водохреще для православної людини – не небезпека, а благо, яке може принести навіть чудесне зцілення від хвороб. Втім, перш ніж стрибнути в ополонку, запам’ятайте кілька простих правил, які зроблять ваше занурення безпечним.
Перш ніж зважитися на купання, ознайомся з основними правилами купання в ополонці на Водохреще.
Правило перше для купання в ополонці на Водохреще: протестуй свій організм на наявність медичних протипоказань.
Лікарі категорично заперечують проти купання в ополонці на Хрещення при наявності таких проблем зі здоров’ям:
– запальні захворювання носоглотки, придаткових порожнин носа, отити;
– серцево-судинні захворювання;
– епілепсія, перенесені травми черепа; склероз судин головного мозку;
– неврити, поліневрити;
– цукровий діабет, тиреотоксикоз;
– глаукома, кон’юнктивіт;
– туберкульоз легенів, запалення легенів, бронхіальна астма, емфізема;
– нефрит, цистит, запалення придатків, запалення передміхурової залози;
– виразкова хвороба шлунка, ентероколіт, холецистит, гепатит;
– венеричні захворювання.
Правило друге: для купання в ополонці на Хрещення потрібно правильно вибрати місце.
Водохресні свята для рятувальників – це чималий головний біль. Люди лізуть у воду, де заманеться… Результат буває дуже сумним.
Ідеальна ополонка для купання в ополонці на Водохреще – це:
– перевірений місце. Бажано – організоване, а не сільський ставок опівночі,
– глибина купелі не повинна перевищувати 1,8 м,
– купіль повинна бути огороджена, щоб уникнути випадкового падіння у воду.
Правило третє не забудьте про “обмундирування”!
Вам знадобляться: купальник або плавки, рушник і махровий халат, комплект сухого одягу. Візьміть з собою і якесь взуття, щоб не йти по льоду босоніж – це далеко не кожній людині під силу. Але врахуйте, що тапочки не повинні бути на гумовій підошві – вона ковзає.
Можна взяти вовняні товсті шкарпетки, в них дійти до ополонки, в них же і плавати.
Після купання потрібно переодягтися в суху білизну.
Правило четверте для купання в ополонці на Водохреще: перед купанням злегка розігрійтесь, але не до сьомого поту. Роздягнувшись, помахайте руками, зробіть декілька присідань, нахилів. Тіло повинне бути гарячим, але не пітним.
Правило п’яте для купання в ополонці на Водохреще: православна традиція передбачає триразове занурення в ополонку з головою. Але майте на увазі, що купання в ополонці на Хрещення – це не канон, а традиція. Тобто не буде гріхом, якщо ви побережете свою голову, знаючи, що доведеться їхати з мокрим волоссям по морозу.
(Правило шосте для купання в ополонці на Водохреще: бережіться ейфорії! Багато людей, занурившись у воду, відчувають прилив нестримної радості, який провокує їх затриматися у воді хвилин на п’ять. Майте на увазі, що цей напад радості – не благодать Божа, а наслідок складних хімічних реакцій, що протікають в організмі під впливом холоду. Затримавшись у воді під впливом ендорфінів, ви ризикуєте своїм здоров’ям.
Правило сьоме для купання в ополонці на Водохреще: зігрійтеся після купання! Розітріть тіло рушником, швидко одягніться. І випийте що-небудь гаряче: чай, наприклад.
Правило восьме для купання в ополонці на Водохреще: ніякого спиртного до купання! І максимум, що можна собі дозволити після – це трохи церковного кагору. Широко поширена думка про те, що спиртне гріє організм. Але це тільки в перші півгодини після ухвалення! Потім настає зворотний ефект, який може призвести до серйозних застуд.
Правило дев’яте для купання в ополонці на Водохреще: довіряй своєму організму! І, якщо погляд на холодну воду викликає у вас жах, подумайте ще раз – чи варто?
Правило десяте для купання в ополонці на Водохреще: не заходьте у воду без молитви. Нехай короткої (“Отче наш”, наприклад), хай своїми словами, але зверніться в цей день до Бога зі словами, що йдуть з самого серця.
І, перед тим як зайти у воду, поговоріть з нею. Вода – це особлива інформаційна сутність у будь-який день року. А на Водохреща вона дійсно жива. Попросіть її очистити тебе від старого, непотрібного і наповнити тебе світлом і чистотою!
Який прихований сенс купання в ополонці на Водохреще?
Вважається, що людина, занурюючись в ополонку на Водохреща, змиває з себе всі гріхи. Але самі священики дуже обережно трактують таємний сенс традиції купання в ополонці на Водохреще.
По-перше, ополонка – це чисто слов’янський “винахід”. На священній річці Йордан ополонок немає, там тепло.
По-друге, купання в ополонці – це суто народна традиція, від слідів якої позбутися неможливо!
Священники по-своєму дивляться на купання в ополонці на Водохреща. Так, вони не втомлюються підкреслювати, що купання в ополонці на Хрещення має сенс лише для глибоко віруючої людини, для інших це – забава, що граничить з гріхом.
Що стосується духовних правил, то традиція купання в ополонці на Хрещення не є каноном, тому жорстких правил тут немає.
Але деякі рекомендації від священників щодо купання в ополонці на Водохреше все-таки є:
Порада перша. Обов’язково підіть до церкви на службу, перш ніж зважитись на занурення в ополонку на Водохреще. Це налаштує Вас на відповідний лад.
Порада друга. Перш ніж зважитися на купання в ополонці на Водохреще, попросіть благословення на це у священика. Хороший священик зможе оцінити, чи піде це тобі на користь з точки зору вашого духовного і фізичного здоров’я, чи ні.
Порада третя. Перед тим, як зробити останній крок до ополонки, постарайтеся відірватися від метушні, якої у цей день завжди з надлишком. Загляньте всередину себе, запитайте – чого ви чекаєте від свого вчинку? Що це для вас – данина моді, прагнення до «подвигу» або справді подія з духовним змістом?
Порада четверта. Занурюватися бажано тричі з головою, осіняючи себе хресним знаменням зі словами «В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа»
Порада п’ята. Не спокушайте Господа! Відчуваючи, що купання в ополонці для вас дійсно подвиг, не лізьте у воду! Чекаючи від Бога милості у відповідь на свою нерозсудливість, ви здійснюєте гріх, а не очищаєтеся.
Порада шоста. Перед купанням в ополонці не пийте спиртних напоїв, не куріть, не лайтеся, уникайте засудження будь-кого за щось.
Порада сьома. скупавшись в ополонці на Водохреще, не поспішайте з розмовами! Вийдіть з ополонки, розітріть тіло рушником, не поспішаючи одягнися. Зберігайте в собі внутрішню зосередженість, не поспішайте розсіяти порожніми словами те, що тільки отримали. Інакше таїнство купання в ополонці на Хрещення нічим не буде відрізнятися від занурення в холодну воду після баньки і веничка.
За матеріалами: megasite.in.ua.
Темою цього відео стало дослідження як війна змінює життя людей та їх самих, як особистості. Чи важко кидати все та тікати від російської окупації? Що відчуваєш в цей момент? Скільки […]
Вісім місяців триває війна, яка руйнує нашу країну, руйнує наше майбутнє, руйнує наші життя… Чи, може, не всіх? Чи, може, знайома з сусідньої вулиці, не являючи собою нічого особливого, нормально […]
Вже 3 листопада Верховна Рада підтримала проєкт Державного бюджету на 2023 рік у другому читанні. За ним розмір мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму з 1 січня становитиме 6700 грн та […]
11 жовтня 2021 року Міністерство оборони видало наказ №313, який зобов’язує деяких жінок стати на військовий облік. Йдеться про жінок із професіями, що споріднені з 14 військово-обліковими спеціальностями. Вони зобов’язані стати […]
Військовослужбовець термінової служби НГУ 16 липня з ПЗРК збив крилату ракету, а 17 липня літак окупантів Су-25. Усього на його рахунку 7 уражених цілей росії – 6 літаків і 1 […]
1 липня Верховна Рада України ухвалила закон щодо особливостей судового провадження у справах про встановлення факту народження або смерті особи в умовах воєнного чи надзвичайного стану та на тимчасово окупованих […]
Начальник Марківського відділу УСБУ в Луганській області перебував напідпитку в місці тимчасової дислокації в Кам’янському разом із дружиною та попався місцевим поліцейським. Як розповіли на фейсбук-сторінці Police Control Ukraine, коли патрульні вирішили […]
Кабінет Міністрів зареєстрував у Верховній Раді законопроєкти, які спрямовані на зміну оподаткування транспортних засобів, що ввозяться на митну територію України. Йдеться про законопроєкти №7448, №7466, та №7468, які передбачають внесення […]
КЛЯТА ВІЙНА ЗАБИРАЄ НАЙКРАЩИХ… 10 червня Пологівщину, як і всю країну, сколихнула трагічна звістка – загинув наш Герой, капітан Олексій Чубашев, відомий військовий журналіст, воїн, автор програми “Рекрут UA”. Таку сумну […]
За словами одного з експертів, на травневі свята ми будемо смажити шашлики. Відомі астрологи й екстрасенси випитують у планет про плани політиків і майбутнє України. Багато з них твердо впевнені […]
Додаток “Дія” під час війни кілька разів змінював перелік послуг та опцій. З’явилися нові функції, але водночас й перестали працювати деякі старі, через зупинку діяльності певних відомств та організацій. Та […]
☝️Нагадуємо, де можна нас читати новини від ПІК ❇️ САЙТ: https://p-i-k.zp.ua/ ❇️ Вайбер: ♦️ ПІК-новини: https://invite.viber.com/?g2=AQABBqLmrkcVkElnJPkau8CdsFM7vg6zOjjYTWCeaUDvl1D48tRLkQNUIHawiKvx ♦️ ПІК-Запоріжжя: https://invite.viber.com/?g2=AQBlFCKu13V1f05EGIlIkfCqOLkk23Qnw1HIkphoQ5vYam9%2FnH6fmGzdb6pnUOH3 ♦️ ПІК-Мелітополь: https://invite.viber.com/?g2=AQBKhbd6VfUgs05D9%2FTG%2Fr6rIWnxtBOI3CK33wKLkbHscumIC4aNZatSfFgPAhz5 ❇️ Фейсбук: ♦️ ПІК-новини: сторінка https://www.facebook.com/PIKnoviniZP ♦️ Група […]