110 років тому на Пологівщині, у Вербовому народився поет

Опубліковано в 11:05 Новини, У районі, Цікаво та корисно    380

30 січня 1908 року в селі Вербове Пологівського району народився Василь Лісняк – український поет.

Ріс Василь в простій селянській родині. Жили в злиднях. Така ж доля судилася і Василю, але він, сільський хлопець, маючи неабиякий художній талант, зміг вступити до Київського художнього інституту.

Однак у 1933 році Василь змушений був повернутися додому, в Вербове, щоб працювати. Без нього сім’я під час Голодомору могла б не вижити. Чи не єдиним спогадом про художній інститут став альбом дружніх шаржів, зроблених рукою Василя на своїх товаришів. Кажуть, цей альбом зберігається в Запорізькому обласному архіві.

Паралельно з малюванням Василь Лісняк любив писати вірші. Про запорізькі степи, про рідну землю. Перший його вірш «Ранок» було опубліковано в 1932 році в київському журналі «Глобус». Згодом, його поезії стали періодично з’являтися в газетах і журналах, а під час війни у ​​фронтовій періодиці.

Підтримував Василя і надихав його в творчості односельчанин – письменник Михайло Гайдабура (1909-1942). Багато років дружив і листувався Василь Лісняк з поетом Павлом Тичиною.

Військові дороги Василя Лісняка пройшли через Краків, Домбровський вугільний басейн, Бреслау. Він був нагороджений орденом Червоної Зірки, медаллю «За перемогу над Німеччиною».

Працював Василь Лісняк в районних газетах в Пологах і Гуляйполі. З 1952 року почався запорізький період в житті поета. Він очолив відділ листів газети «Червоне Запоріжжя» (зараз-«Запорізька правда»), брав активну участь в роботі літературного об’єднання.

У спогадах сучасників залишився такий його образ – у вишиванці, з козацькими вусами. Василь ще й добре співав (напевно, це спадкове – батько співав у церковному хорі). І не раз говорив поет, що якби не став поетом, то обов’язково був би композитором.

Більше фото-історії про знатного письменника на сайті Вербового.

Джерело: iz.com.ua

Вербівці вшанували пам’ять славетного земляка урочистостями. Детальніше на сайті.

Залишити відповідь