13 грудня – свято Андрія Первозванного

Опубліковано в 12:08 В Україні, Новини, Цікаво та корисно    261

13 грудня православні відзначають День Андрія Первозванного. А в католиків в цей день починається Різдвяний піст.

Люди звертають увагу на прикмети. Зокрема, якщо випаде сніг, то зима буде холодною та довгою, якщо – ні, то навпаки -теплою та малосніжною. Якщо ж сніг випав, але не тане, то до квітня зима буде гостювати. Швидкі і низькі хмари – дуже скоро буде холоднеча.

Головною традицією цього свята було спекти калиту: корж з білого тіста. Вважалося, що калита – це символ щасливого шлюбу. Пекли його всі дівчата, скільки б їх не було. Головне, кожна повинна взяти участь в процесі. Кожній потрібно було місити свій маленький шматочок тіста і думати про свого коханого. Місили по черзі: від найстаршої до наймолодшої. В корж додавали мед, прикрашали калиту родзинками.

Ще в цей день існувала традиція – пекти маленькі пиріжки, які називали «балабушки». Дівчата разом пекли пиріжки і викладали їх в один ряд у дворі. Чий пиріжок собака з’їсть першим, та скоро вийде заміж.

До речі, у Запоріжжі сьогодні, 13 грудня, зустріли унікальну ікону апостола Андрія Первозванного, написану монахинями Нікольського монастиря м Патри (Греція).

Як повідомили в прес-службі Запорізької єпархії УПЦ, в ікону особисто митрополит Хризостом, керуючий Патрійской митрополією вклав частинку мощей апостола і частку Хреста, на якому він був розіп’ятий.

Зустріч відбулася на перетині проспекту Моторобудівників і Іванова (ост. Громадського транспорту «вул. Іванова»). Далі ікону доставили в Свято-Андріївський кафедральний собор.

Залишити відповідь