Як живеться пологівським шульгам? (опитування)

Опубліковано в 11:17 В Україні, Важливі, Новини, У Пологах, Цікаво та корисно    507

У всьому світі сьогодні, 13 серпня, святкують Міжнародний день шульги. Вперше свято відзначили в 1992 році за ініціативою Британського клубу лівшів.

Мета цього дня – привернути увагу громадськості до проблем ліворуких, нагадати виробникам про необхідність враховувати особливість лівшів при користуванні різними речами.

У лівшів краще розвинена права півкуля, а його посилену роботу фахівці пояснюють генетикою або стрибком тестостерону в крові вагітної жінки. У давнину до людей, які активніше користуються лівою рукою, ставилися підозріло і навіть забороняли давати показання в суді. Однак в наші дні вважається, що вони володіють сильним характером і потужним творчим потенціалом.

Серед опитаних нами людей в соціальній мережі Instagram 11 % відсотків – лівші. Як живеться пологівським шульгам і чи створює така особливість якісь незручності?

Світлана: «Я ніколи не відчувала, що якась не така. Мене не переучували. З самого малечку роблю все лівою рукою. Моїй донечці зараз 3 роки, поки ще не зовсім зрозуміло, яка в неї рука активніша. Наприклад, олівцем може малювати як правою, так і лівою рукою».

Пані Оксана коментує: «Мене в дитинстві намагалися перевчити. Тоді це було соромно. Ти був не таким, як всі. Дехто сміявся. Було трішки образливо. Та потім підросла і все стало на свої місця. Завдяки тому, що намагалися перевчити, зараз пишу і роблю все обома руками».

Наталя: «З дитинства мене усіма способами намагалися перевчити. Мене били по руках, коли писала лівою, так і перевчилась, почала писати правою рукою. Але, коли щось роблю, то володію обома руками однаково. Серед лівшів дуже багато творчих людей, тих, кого важко зрозуміти і прийняти, тому що вони ніби не з цього світу. І це я можу сказати так і є. У нас півкуля мозку працює трохи інакше, і ми бачимо те, чого іншим іноді складно побачити».

Як виявити, що дитина – шульга?

Раніше вважалося, що бути шульгою – це неправильно, і це потрібно лікувати, тобто, виправляти. Вчителі в школі дійсно били дітей указками по пальцях, намагаючись відучити тримати ручку в лівій руці. А батьки змушували дитину ховати ліву руку за спину по час їжі. Навіщо вони все це робили? Чому ніхто не замислювався про те, що якщо дитина є лівшею, значить, якийсь сенс у цьому є? Найчастіше батьки помічають, що їхня дитина – лівша – до двох років. Але тут можна легко помилитися, адже лівшею вважається людина, яка не тільки в пріоритеті користується лівою рукою, а й той, у якого головну роль грає ліве вухо, ліве око.

Потрібно придивитися, до якого вуха дитина прикладає черепашку, щоб послухати шум моря або до якого ока підносить підзорну трубу, і тоді можна визначити, правша дитина чи лівша.

Алла Гончар

Залишити відповідь