2 квітня – Міжнародний день дитячої книги: ЩО ЧИТАЮТЬ ДІТИ У ПОЛОГАХ?

Опубліковано в 12:43 Новини, У Пологах, У районі    205

2 квітня — Міжнародний день дитячої книги

У наш високотехнологічний час, маленьких поціновувачів читання важко долучити до книг. Та все ж, інтерес до дитячої літератури у пологівських дошкільнят і школярів є.

А ви цікавились читацькими вподобаннями своїх дітей?

Журналісти ПІК вирішили запитати у Тетяни Савічевої — директора Центральної районної бібліотеки – “Яку літературу читають маленькі пологівці?”.

“Діти цікавляться будь-якою літературою, особливо художньою, науково-популярною, енциклопедичною.

На початку року, наша районна бібліотека отримала близько 900 нових примірників книг, для дорослих та дітей, на суму близько 100 тисяч гривень. Цю літературу маємо розподілити між всіма публічними бібліотеками району. Книги було надано обмінним фондом Запорізької Обласної Універсальної наукової бібліотеки. В переважній більшості, тут твори українських письменників, які, до речі, добре себе зарекомендували саме в читацькому колі маленьких оченят”- розповідає Тетяна Іванівна.

Бібліотекар Валентина Зубець додає:

“Кожен день ми бачимо зацікавленість пологівських дітей книгою українських авторів. Читачів багато! Їх вік – від 4 до 15 років. Діти читають не лише програмну художню літературу, а запитують “щось про динозаврів”, тварин, мандрівки, космос, природу. “Гарі Поттера”, та енциклопедичні видання.

Часто беруть з полиць твори Всеволода Нестайка, Ірен Роздобудько, Лілії Лапіної, Сергія Гридіна… Деякою дитячою літературою цікавляться навіть дорослі” – розповідає бібліотекар.

Для більшого заохочення до читання, працівниками Пологівської центральної районної бібліотеки проводяться дитячі заходи. Зокрема, з 25 по 31 березня, проходив тиждень дитячого читання. Тому, під час шкільних канікул, діти щодня могли приходити до бібліотеки і дивитися вистави виховного характеру, спілкуватись, ділитись читацьким досвідом.

Читання допомагає пізнавати світ, розширювати свій кругозір, вміти висловлювати думки.

У Міжнародний день дитячої книги хочеться спонукати до читання не лише маленьких пологівців, а й всіх дорослих. Пориньте в світ дитячої літератури, прочитайте книгу разом зі своїми дітьми. Обговоріть прочитане, посмійтеся, поплачте, навчіть свою дитину любити книгу.

Оля Белименко

Залишити відповідь