2 нових шкільних автобуси вже на Пологівщині. Кому пощастило?

Опубліковано в 10:56 Важливі, Новини, У районі    974

Учора, 2 листопада голова Запорізької обласної державної адміністрації Костянтин Бриль урочисто вручив ключі від п’яти автобусів для Пологівського, Михайлівського та Приазовського районів. 8 млн 244 тис. грн на придбання автобусів виділили з державного та обласного бюджетів. У 2017 році з різних джерел фінансування буде всього придбано 17 шкільних автобусів для перевезення дітей в сільській місцевості, повідомляє прес-служба Запорізької облдержадміністрації.

Сьогодні, 3 листопада, на території Пологівської райдержадміністрації з’явились 2 нові спеціалізовані автобуси (ЕТАЛОН А08116Ш) для перевезення школярів сільської місцевості, їх передали відділу освіти, молоді та спорту Пологівської РДА.

Після оформлення усіх документацій, пологівські новопридбані автобуси (на дизпаливі) здійснюватимуть підвезення учнів і вчителів Вербівської та Федорівської сільрад.

До цього моменту Федорівську сільську раду обслуговували 2 автобуси 2004 та 2005 року, але згідно з нормативами, шкільні автобуси мають строк експлуатації 8 років, тож, автобуси потребували оновлення.

Нагадаємо, у травні, під час 18-ї позачергової сесії Пологівської райради, основним питанням було “Про внесення змін до районної Програми «Шкільний автобус» на 2017 рік (зі змінами та доповненнями)” – придбання 2 шкільних автобусів для перевезення дітей, що проживають у сільській місцевості. На той час, у автопарку знаходилось всього 8 шкільних автобусів 2002 року.

Проектом рішення було запропоновано внести зміни до районної Програми “Шкільний автобус” на 2017 рік з метою додаткового виділення коштів, в сумі 200 тисяч грн. з районного бюджету на умовах співфінансування по спеціальному фонду (у т.ч. бюджет розвитку) обласному бюджету.

Тоді й було обіцяно, що до кінця поточного року, для сільської місцевості у Пологівському районі буде придбано 2 шкільні автобуси. І сьогодні це здійснилось.

Варто зазначити, що проблема з нестачею шкільних автобусів на Пологівщині вже давно, і не раз це питання гостро звучало на сесіях райради. Депутати, спільно з владою, шукали різні шляхи вирішення проблеми з підвозом дітей до освітніх закладів, і ось, нарешті, ситуація покращилась.

До речі, програма “Шкільний автобус” діє за рахунок сільських рад, між відділом освіти молоді та спорту Пологівської РДА та сільськими радами затверджено розрахунки в сумі 923 424 грн.. 
Лише на пальне на перше півріччя 2017 року витрачено 309 469 грн., а на запчастини – 89 582 грн., також йдуть витрати на мастильно-рідинні матеріали – 5795,27 грн., послуги – 6640,50 грн, та закуплено аптечки на 8000 грн.

Також, для нормального перевезення дітей, автобусів потребують:

Басаньська сільрада. Тут здійснюється перевезення одним автобусом, але, у зв’язку зі зростанням кількості дітей та вироблення ресурсу автобусу на цей маршрут потрібно два рейси.

Тарасівська сільрада, де підвіз дітей виконується теж одним автобусом 2008 року. Його зібрано із тракторних запчастин, яких нині не випускають, тому за маршрутом підвозу дітей до Шевченківської ЗОШ І-ІІІ ст., половину навчального року автобус перебуває в ремонті.

Автобус, який підвозить із міста учителів Басаньської, Тарасівської, Новофедорівської та Вербівської школи їде лише в одному напрямку, зі шкіл їх забирає інший. 

А підвіз дітей до закладів с. Шевченкове та с. Тарасівки забезпечує автобус, який змушений, через неякісне дорожнє покриття, забирати їх дуже рано, тож, учні змушені перебувати у школі на годину раніше, ніж починаються уроки.

Тож, автобусний парк відділу освіти давно потребував оновлення та додаткових автобусів для підвозу дітей до закладів.

На навчальний 2017/2018 рік автобуси відремонтовані та пройшли техогляд до кінця 2017 року, оновились поліси страхування цивільно-правової відповідальності, іде закупівля паливо-мастильних матеріалів, закупили медичні аптечки для салонів. У процесі роботи іде закупівля запчастин та ремонт і підготовка автобусів до зими.

Залишити відповідь