“2 стратегічна сесія Пологівського госпітального округу” у Пологи приїхали експерти з Литви

Опубліковано в 14:26 Важливі, Новини, У Пологах, У районі, У регіоні    417

10 жовтня, у залі засідань Пологівської райради відбулась друга стратегічна сесія Пологівського госпітального округу.

Пілотний проект виконується наступними організаціями: Німецьке товариство міжнародного співробітництва GIZ GmbH в рамках реалізації проекту «Зміцнення спроможності українських територіальних громад до прийняття внутрішньо переміщених осіб в Україні» та програма Європейського союзу «ULEAD з Європою». Спільно с Пологівською госпітальною радою вони реалізовують пілотний проект з розробки стратегічного плану вторинної медичної допомоги на території Пологівського госпітального округу в Запорізькій області.

Серед екпертів були: Antanas Speckauskas, Кирило Криволап – експерт компанії Сівітта, Algis Caplikas – в минулому міністр охорони здоров’я Литви, Тетяна Коломієць, Артем Гуменюк, Майк Маттес – директор проекту GIZ, Вікторія Василенко – радник проекту, Stefan Draeger, Juri Sosn, Anja Fischer, Svitlana Pkhidenko.

На сесії також були присутні голови районних держадміністрацій області, голови районних рад та голови об’єднаних тергромад.

Учасники сесії провели аналіз поточної ситуації, оговорили базові принципи стратегій, розглянули основи стратегії розвитку Пологівського госпітального округу, можливості централізації, можливості оптимізації, та провівши аналіз альтернатив, спільними зусиллями обрали найбільш оптимальний варіант. Окрім того, була розглятуна та обговорена дорожна карта для первинної медико-санітарної допомоги та невідкладної допомоги.

Виникали і дискусії, який мали позитивний характер вирішення ситуації.

Зокрема, голова Оріхівської райдержадміністрації поцікавився у експертів: “Де саме мають народжувати оріхівські породіллі: у Токмаку, Пологах, чи Запоріжжі?”. Питання залишилось відкритим, як і багато інших проблем. Проте, як запевняють фахівці, усе має устаткуватись у процесі реформування закладів охорони здоров’я, що займе немало часу і кропіткої праці. Адже стратегія створення Пологівського госпітального округу формувалась на основі вже працюючих, налагоджених схем за кордоном у сфері медицини, що несе за собою позитивний результат як для медичного працівника, так і для самого пацієнта. Основне, на що зробили акцент спеціалісти – безпека, яка має багато важливих факторів.

Залишити відповідь