27 січня весь світ відзначає день пам`яті жертв Голокосту

Опубліковано в 13:15 Актуально, В Україні, Важливі, Новини, У Пологах, У районі, У регіоні, У світі, Цікаво та корисно    463

27 січня у всьому світі відзначається Міжнародний день пам`яті жертв Голокосту. Щорічне відзначення цієї дати запроваджено рішенням Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року.

Саме цього дня 1945 року радянська армія визволила в’язнів найбільшого нацистського табору смерті Аушвіц-Біркенау в Освенцімі.

За час існування цього концтабору в ньому загинуло, за різними оцінками, від 1,5 до 2,2 млн людей. За загальними оцінками, жертвами масового знищення євреїв під час Другої світової війни, разом з 4,5 млн дорослих, стали 1,5 млн дітей.

Таким чином, Голокост, що призвів до винищування однієї третини євреїв і незліченних жертв з числа представників інших меншин, буде завжди служити всім народам застереженням про небезпеки, що приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм і упередженість.

Оголосивши 27 січня Міжнародним днем пам’яті жертв Голокосту, Генеральна Асамблея ООН закликала держави-члени розробити просвітницькі програми, щоби наступні покоління зберегли пам’ять про цю трагедію з метою запобігання в майбутньому актам геноциду і охороняти, як пам’ятки історії, місця, де відбувалися масові вбивства євреїв.

Уперше Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту відзначили в усьому світі у 2006 р. Проте деякі країни відзначали цей день і раніше.

У 2018 році головною темою заходів, присвячених вшануванню жертв Голокосту є: пам`ять про Голокост: наша спільна відповідальність.

Залишити відповідь