3-годинна сесія Пологівської райради. Важливі рішення та не менш важливі зауваження від депутатів

Учора, 30 листопада відбулась 23-тя сесія Пологівської районної ради сьомого скликання.

Спершу, Розпорядженням голови районної ради нагородили Чеберка Максима Андрійовича, виконавчого директора ТОВ “Дніпрокераміка” за активну життєву позицію, особистий внесок у справи патріотичного виховання молоді. Також, перед початком сесії, присутні привітали новопризначеного (з 24 листопада) начальника відділу освіти, молоді і спорту Пологівської РДА – Людмилу Вікторівну Дорофєєву, та побажали успіхів і досягнення гарних результатів у освітянській сфері району. 

У порядку денному сесії, депутати мали прийняти рішення з 17 питань. Але вже у першому проголосували “за” лише 5 депутатів, тож рішення не було прийнято.

«Про підготовку навчальних закладів Пологівського району до початку навчального року та опалювального сезону 2017-2018 років» звітував голова Пологівської РДА Артур Крупський. 

Зокрема, головою було названо 4 освітніх заклади району, де існують проблеми з опаленням (Басаньська, Григорівська, Федорівська, ЗОШ №6). 

Свої зауваження та запитання ставили депутати Василь Тимошенко та В’ячеслав Колесников. Вони наголошували на тому, що про проблему із опаленням було відомо ще на початку року, і досі це не вирішилось, навіть при тому, що був залишок у бюджеті, і усі про це знали. Двоє депутатів навіть пропонували вважати роботу РДА у цьому напрямку незадовільною. Також, депутати зазначили, що за словами голови, усі школи відповідають температурному режиму в осінньо-зимовий період, але насправді, це не так, просто більшість боїться зізнатись у цьому. Василь Валерійович наголосив на проблемі із перевезенням школярів у Новоселівці, де перевізник відмовляється на наступний рік працювати на застарілому транспорті, тож це питання має вирішуватись вже сьогодні.

Не менш обговорюваним стало й друге питання “Про хід проведення на території Пологівського району заходу «Врожай – 2017»”. Звітував начальник агропромислового розвитку РДА Анатолій Діхтяр: робочою групою на території Пологівщини було проведено моніторинг стану використання земель с/г призначення (рілля, багаторічні насалдення, сіножаті, пасовища). Були виявлені та усунені порушення з боку суб’єктів господарювання.

Депутат Василь Тимошенко зазначив, що хотілось би вирішити проблему з працівниками с/г підприємств, яких звільняють з робочих місць на час несезонної роботи: “Це неправильно, що вони змушені, за певною системою, щороку ставати на облік у Центр зайнятості, тож просимо провести бесіди з керівниками задля вирішення даної ситуації, та під час наступної сесії (22 грудня) звітувати про проведену роботу”. 

Олена Бурашнікова відмітила успіхи Пологівського району на обласному рівні, адже у сільському господарстві ми посіли перші місця, тож похвалу депутата присутні підтримали оплесками.

Далі, начальник відділу освіти, молоді і спорту Пологівської РДА Людмила Дорофєєва представила Програму розвитку освіти Пологівського району на 2018-2022 роки. Її орієнтований обсяг фінансування – 35 381,26 тис. грн., в тому числі: районний бюджет – 34 881,00 тис. грн., інші джерела – 500 256,00 грн.

Рішення № 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 13, 14, 17 з питань порядку денного депутати прийняли пакетним голосуванням.

4. Про Програму розвитку та забезпечення функціонування центру надання адміністративних послуг Пологівської районної державної адміністрації Запорізької області на 2018 рік.

5. Про внесення змін та доповнень до Програми соціально-економічного та культурного розвитку Пологівського району на 2017 рік (із змінами та доповненнями).

6. Про внесення змін та доповнень до районної Програми підвищення якості та ефективності виконання представницьких та управлінських функцій місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування на території Пологівського району на 2017-2019 роки (з доповненнями).

7. Про внесення змін до цільової соціальної Програми розвитку цивільного захисту в Пологівському районі на 2014 – 2017 роки (зі змінами та доповненнями).

8. Про внесення змін до районної Програми забезпечення діяльності напрямків охорони здоров’я у Пологівському районі на 2015-2020 роки (зі змінами та доповненнями).

9. Про внесення змін до районної Програми «Цукровий діабет» на 2015-2018 роки (зі змінами).

10. Про внесення змін до районної Програми розвитку донорства крові та її компонентів у Пологівському районі на 2014-2018 роки (зі змінами).

11. Про внесення змін до районної Програми соціальної підтримки малозабезпечених громадян із числа ветеранів війни, праці, інвалідів, інших соціальних верств населення «Назустріч людям» на 2015-2017 роки (зі змінами та доповненнями).

13. Про затвердження Порядку та умов надання адресної грошової допомоги громадянам, які опинилися в складних життєвих обставинах, депутатами Пологівської районної ради та головою Пологівської райдержадміністрації.

14. Про внесення змін та доповнень до Програми заохочення підвищення ефективності виробництва сільськогосподарської продукції та покращення показників праці в Пологівському районі на 2014-2018 роки (зі змінами).

17. Про списання основних засобів виконавчого апарату Пологівської районної ради.

З питанням №12 “Про внесення змін до районної Програми соціальної підтримки ветеранів війни, праці, дітей війни, інвалідів, інших соціальних груп населення, що перебувають у складних життєвих обставинах «Назустріч людям» на 2018 – 2020 роки виступила Оксана Семененко, начальник УСЗН. Депутати підтримали своїми голосами.

“Про внесення змін і доповнень до рішення районної ради від 23.12.2016 № 16 «Про районний бюджет на 2017 рік» (зі змінами та доповненнями)” розповіла Світлана Сопільняк, начальник управління фінансів РДА. 

Найбільш обговорюваним депутатами став оголошений пункт про суму 199 тисяч гривень, які планують передати з районного бюджету КУ “Пологівська районна стоматологічна поліклініка” на придбання стоматологічних установок у стоматвідділення для повноцінного обслуговування населення, у зв’язку з виробничою необхідністю та зношеністю. Зокрема, їх цікавило, чи не даремно вкладатимуться кошти з районного бюджету, адже у будь-який день стоматполіклініка може стати не комунальною, а приватною. Головний лікар установи запевняв депутатів у необхідності прийняти рішення з цього питання, адже поліклініці цьогоріч виповнилося 25 років, тож обладнання вже давно потребує заміни, а сама стоматологія є неприбутковою організацією, і не може собі дозволити придбати дороговартісне приладдя. 

Це питання викликало різнобічні думки з боку голосуючих, тож вони видалились із зали засідань на тимчасову нараду. Після 15 хвилин обговорень та зважень різних аргументів, депутати все ж проголосували “За” виділення коштів даній установі. Також, було прийнято рішення: “до наступної сесії керівникам медустанов району та залізничної лікарні надати звіти про роботу, представити плани розвитку та фінансування на 2018 рік”.

Останнім стало питання “Про створення комунальної установи «Пологівський інклюзивно-ресурсний центр» Пологівської районної ради Запорізької області”. Про важливість створення такого закладу на принцип його роботи доповіла Людмила Дорофєєва. Зокрема, вона зазначила, що у нашому районі проживає 1207 дітей з порушенням психо-фізичного розвитку (здебільшого фізичного), у тому числі 194 інваліди. Максимальний штат для роботи даної установи – 12 осіб. Фінансуватись заклад буде за рахунок коштів з районного бюджету, також є можливість співфінансування з громадами та сільськими радами. Депутати підтримали дане рішення.

Довідково: Інклюзивно-ресурсні центри утворюють, щоб забезпечити права дітей з особливими освітніми потребами віком від 2-х до 18-ти років на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти. Задля цього ІРЦ має: проводи комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини надавати психолого-педагогічну допомогу забезпечувати системне кваліфіковане супроводження. Така діяльність центру не розповсюджується на вихованців ДНЗ компенсуючого типу учнів спеціальних загальноосвітніх шкіл (шкіл-інтернатів). Принципи діяльності інклюзивно-ресурсних центрів: повага та сприйняття індивідуальних особливостей дітей дотримання найкращих інтересів дитини недопущення дискримінації та порушення прав дитини конфіденційність доступність освітніх послуг з раннього віку міжвідомча співпраця.

Результати поіменного голосування 23-ї сесії

До відома: 24-та позачергова сесія Пологівської районної ради сьомого скликання відбудеться 22 грудня.

Схожі публікації
09.12.2022

Жительку Пологівського району підозрюють у колабораційний діяльності. Олена Баранник проголосила себе головою цивільної адміністрації на окупованій території. 8 грудня у суді міста Запоріжжя відбулось підготовче засідання у цій справі. Про […]

28.11.2022

Запорізький напрямок і тимчасово окупована частина Пологівського району зустрічає ЗСУ. Йдучи зранку містом, я нарахувала 86 трупів окупантів по обидві боки дороги – розповідає пологівчанка. За інформацією Генштабу сьогодні зранку, […]

24.11.2022

Вчора, 23 листопада, близько 18:00 у автомобілі зрадника здетонував вибуховий пристрій. «Люблю дивитись як воно горить, як вони бігають, суїтяться» За попередніми даними, колаборантом виявився колишній голова Пологівської районної ради […]

18.11.2022

Раніше судимий мешканець Кам’янка-Дніпровського району, дізнавшись від жінки, що скоро стане батьком її дитини, наважився на страшний злочин. Він задушив свою жертву клейовою стрічкою та сховав тіло у вигрібній ямі. […]

18.11.2022

В рамках реалізації загальнодержавної програми підтримки населення, яке потерпає від збройної агресії окупанта, перші громади Запорізької області уже розпочали доставляти домогосподарствам дрова для опалення в зимовий період. Так, 37 домогосподарств […]

17.11.2022

Учора окупанти завдали ракетного удару по об’єкту інфраструктури в обласному центрі. Під ворожим вогнем опинилися й жителі Пологівського та Василівського районів. Інформації про потерпілих не надходило. 16 листопада армія рашистів […]

17.11.2022

Евакуацію дітей-сиріт, дитячих будинків сімейного типу та інтернатних закладів, а також допомогу міжнародних організацій у цьому процесі обговорили на нараді очільника ЗОВА Олександра Старуха з керівниками структурних підрозділів. Заступниця начальника […]

17.11.2022

Ділок закуповував алкогольну і тютюнову продукцію без відповідних документів та акцизного маркування для подальшого перепродажу третім особам. Правоохоронці вилучили товар сумнівного походження, який прямував на прифронтову територію. 14 листопада спецпризначенці […]

16.11.2022

До нашої редакції потрапив документ, в якому зазначались відповідальні та організатори свята ворожої ганчірки у Пологах. Цією інформацією з журналістами “ПІК” поділилась небайдужа людина. Так, з документу видно організаторів та […]

16.11.2022

До органів поліції надійшло 15 повідомлень про зруйновану житлову та цивільну інфраструктуру в обласному центрі та у Пологівському районі. Є інформація про поранену цивільну людину. Минулої доби російські загарбники обстріляли […]

16.11.2022

Вночі, 16 листопада, у Пологівському районі стало на 1 ворожий склад менше. Так, у населеному пункті Токмак було знищено великий склад з бк різного калібру. Нагадаємо, також бійці Запорізької тероборони […]

16.11.2022

Рано-вранці (близько п’ятої) 16 листопада, рашисти поцілили у придорожній ресторан в селі Запорізької області. Вони завдали удару трьома ракетами. Про це повідомив голова ЗОВА Олександр Старух. “Голодна сволота. Самі не […]