794 пологівця знайшли роботу з початку року

Опубліковано в 8:14 Новини, У Пологах, У районі    241

Протягом 5 місяців 2018 року на обліку в Пологівській районній філії Запорізького обласного центру зайнятості перебувало 1738 безробітних, з них отримували допомогу по безробіттю 1047 осіб.

Фахівці районної філії надають кожному з тих, хто опинився в складних життєвих умовах, доволі широкий спектр соціальних послуг, передбачених чинним законодавством, і в першу чергу таких, що сприяють успішному пошуку гідного місця роботи та вдалому працевлаштуванню.

За сприяння Пологівської районної філії протягом січня-травня 2018 року 794 особи знайшли роботу, в тому числі 281 особа працевлаштована до набуття статусу безробітного. З початку року 7 осіб працевлаштовані на нові робочі місця, за які здійснюється компенсація єдиного внеску роботодавцям.

Завдяки ефективній співпраці з роботодавцями, становленню соціальної відповідальності бізнесу протягом 5 місяців 2018 року 161 роботодавець скористався послугами районної філії, при цьому було зареєстровано 808 вакансій.

Громадські та інші роботи тимчасового характеру є для служби зайнятості засобом реалізації політики зайнятості населення, що може зняти соціальну напругу на ринку праці, а для безробітних – можливістю трудової адаптації і джерелом доходу в скрутний з матеріальної точки зору період.

Роботодавець в цій ситуації отримує суттєві переваги. Адже коли в нього виникає тимчасова, разова чи сезонна потреба у робочих руках, то громадські роботи, а особливо роботи тимчасового характеру, дають йому можливість, не вносячи змін у штатний розклад, залучати безробітних до виконання цих робіт.

Загальна кількість осіб, направлених на громадські і тимчасові роботи Пологівською районною філією за 5 місяців цього року, складає 296 безробітних.

Пологівська районна філія і надалі націлена будувати більш плідні взаємовідносини з роботодавцями малого, середнього та великого бізнесу незалежно від форм власності.  На сьогодні кількість роботодавців, які співпрацюють з районною філією збільшилась і ми дякуємо кожному роботодавцю за вчасно подану інформацію про вакансії та плідну співпрацю в усіх напрямках.

Важливу роль має надання профінформаційних та профконсультаційних послуг, під час яких клієнти отримують поглиблену інформацію про професії, що мають попит на ринку праці; рекомендації щодо вибору або зміни професії з урахуванням їх побажань, здібностей та можливостей; послуги психологічного характеру, спрямовані на визначення професійної придатності до тієї чи іншої спеціальності. Так, протягом 5 місяців 2018 року фахівцями Пологівської районної філії було надано 3002 такі послуги.

Коли людина мріє відкрити власну справу та стати успішним підприємцем, однак вагається і не знає з чого почати, і в цьому випадку також на допомогу приходе служба зайнятості. Ми не тільки консультуємо та навчаємо на курсах основам підприємницької діяльності, а й надаємо одноразову допомогу по безробіттю для відкриття власної справи. В цьому році такою можливістю скористався 1 безробітний, який має статус учасника антитерористичної операції.

Задля удосконалення освітньої та професійної підготовки населення служба зайнятості переглянула свої підходи до організації профнавчання безробітних. Наряду з груповими формами роботи акцентується увага на організації навчання за замовленням роботодавців під конкретні робочі місця. Професійне навчання безробітних за індивідуальними навчальними планами та шляхом стажування організовується, як правило, безпосередньо на місці майбутнього працевлаштування при наявності учбової бази. Роботодавець сам готує собі необхідні кадри з урахуванням власних вимог до претендентів на роботу. Та головне – не витрачаючи на ці потреби власні кошти. Якщо у роботодавця відсутня необхідна учбова база, то теоретичне навчання організовується на базі навчальних закладів. Таким чином, протягом 5 місяців 2018 року 44 безробітних підвищили свою конкурентоспроможність на ринку праці.

Залишити відповідь