8-го квітня світ відзначає Міжнародний День Ромів. Пологівський відділ ДРАЦС інформує

Опубліковано в 14:43 Новини, У Пологах, У районі    200

8-го квітня світ відзначає Міжнародний День Ромів – свято ромської культури, історії та національної ідентичності.

Свято приурочене до дня проведення I-го Всесвітнього конгресу ромів у Лондоні 1971 р. та дня ромського свята у Трансільванії – «дня коней» (свята, коли коней виводили з їхніх зимових стаєнь та прикрашали вінками). Рада Європи та Європейський Союз приділяють значну увагу питанням захисту прав і свобод національних меншин, зокрема, інтеграції в суспільне життя ромської національної меншини.

Цього року це свято співпадає зі святом Великодня у християн східного обряду, серед яких теж є роми. За даними останнього Всеукраїнського перепису населення, чисельність ромської спільноти в Україні становить 47,6 тис. осіб (0,1 відсоток населення країни). Наша спільна справа – подолати всі негативні стереотипи, і досягнути того, щоб роми почували себе повноправними громадянами України.

Національні меншини мають наступні права:

– вільно обирати та відновлювати національність;

– на національне прізвище, ім’я та по батькові;

– на користування та навчання рідною мовою;

– розвиток національних культурних традицій;

– сповідувати свою релігію;

– на задоволення потреб у літературі, мистецтві, засобах масової інформації;

– на створення національних, культурних і навчальних закладів;

– створення національних громадських об’єднань;

– вільно встановлювати і підтримувати зв’язки з особами своєї національності та їх громадськими об’єднаннями за межами України;

– обиратися або призначатися на рівних засадах на будь-які посади до органів законодавчої, виконавчої, судової влади, місцевого самоврядування, в армії, на підприємствах, в установах і організація.

Будь-яке пряме чи непряме обмеження прав і свобод ромадян за національною ознакою забороняється й карається законом. Водночас не може бути прав без обов’язків.

Пологівським районним відділом державної реєстрації актів цивільного стану постійно проводиться консультування громадянам ромської національності нагадує, що батьки зобов’язані невідкладно, але не пізніше одного місяця від дня народження дитини, зареєструвати народження дитини в державному органі реєстрації актів цивільного стану. Несвоєчасна без поважної причини державна реєстрація батьками народження дитини в органах державної реєстрації актів цивільного стану тягне за собою накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Державна реєстрація народження дитини провадиться органом державної реєстрації актів цивільного стану з одночасним визначенням її походження та присвоєнням прізвища, імені та по батькові і засвідчується свідоцтвом про народження.

Пологівський районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану

Залишити відповідь