У Пологах спалили опудало, та водили хороводи. “Масниця” у розгарі!

Опубліковано в 22:36 Новини, У Пологах, У районі, Фото-галерея, Цікаво та корисно    748

Прийшла пора Зимі на Північ повертатись,
тож хоче вона з нами попрощатись, –
дарує Масницю нам на прощання, –
свято веселе зимове останнє…
Нумо, хлопці і дівчата, свято починати –
Масницю до нас скоріше в гості закликати!

Сьогодні у Пологівській центральній районній бібліотеці відбулося народознавче свято “Масницю святкуємо – зиму проводжаємо”.

Глядачами дійства були учні старших класів Пологівської ЗОШ №4 та гімназії “Основа”.

Також, у глядацькій залі були присутні почесні гості: заступник голови Пологівської РДА Ірина Півень, начальник відділу культури і туризму Марина Діденко, та головний спеціаліст відділу Наталя Оленець.

Присутні дізналися про історію та особливості святкування народного свята «Масниця», або «Колодія», яке відзначається протягом тижня. В так званий “сиропусний тиждень” люди печуть млинці та варять вареники, дотримуються народних прикмет і звичаїв, тим часом, готуючись до Великого посту, який розпочинається по закінченню Масниці.

Опісля основної частини святкового дійства, присутні на дійстві мали змогу водити хороводи просто неба, та спостерігати, як горить опудало.

Весело провівши зиму, та в очікуванні весни, гості свята пригощалися млинцями й варениками.

ЦІКАВО про МАСНИЦЮ:

Кожен день святкового тижня особливий. Понеділок – день зустрічі. В цей день прийнято ходити в гості до батьків. А під вечір вся родина збирається разом. Саме в цей день вирішується, кого покличуть в гості і що будуть готувати. А ще, у понеділок, по домівках ходять ряджені, носять колоду в пелюшках, яка ніби тільки народилася.

Саме у понеділок готують опудало і воно стоїть на дворі до кінця тижня. Так починається Масниця.

У вівторок парубкам, які не мають пари, прив’язують колоду і вони мають знайти собі дівчину за цей день, або доведеться відплачувати цукерками, грошима, стрічками та хустками.

Середа є найсмачнішим днем Масляного тижня. Теща запрошує зятя покуштувати млинців, які готувала сама, у цей день прийнято залишати всі сімейні сварки і дякувати тещі за гарну дочку.

У четвер, зазвичай, розважаються та їдять святкові смаколики.

П’ятниця Масляного тижня має назву “Тещині вечори”. Дуже важливим етапом святкування Масляної є частування тещі, яке відбувається саме в п’ятницю. Саме від Масляної бере свій початок вислів “до тещі на млинці”. У цей день зяті ходять в гості до тещі, а теща повинна добре почастувати свого зятя. Після цього, йому належить покатати свою тещу вулицями села чи міста. При чому, дорогу обирають залежно від характеру тещі – злу та сварливу везуть по нерівній дорозі і навпаки, якщо теща лагідна, то й дорога рівна.

У суботу відбуваються невістчині посиденьки, коли всі молоді невістки мають запросити свою зовицю, сестру чоловіка, на гостини та почастувати її святковим обідом.

Неділя – це найцікавіший день Масниці. Коли сусіди і родичі обходять один одного і просять пробачення за образи.

Залишити відповідь