А ви знаєте що у вашому колодязі?

Опубліковано в 14:16 Важливі, Новини, У Пологах, У районі    900

Життя та здоров’я людини тісно пов’язане з водою. За останні роки спостерігається зростання антропогенного забруднення ґрунтових вод нітратами , які без очищення споживає наше населення.

Вживання води з наднормативним вмістом нітратів категорично небезпечне для людини.

Групою підвищеного ризику є немовлята та діти до 3-х років. Чутливі до нітратів також люди похилого віку, хворі на анемію, люди з захворюваннями дихальної та серцево-судинної системи.

Зазвичай метгемоглобінемія зустрічається у людей, що проживають у сільській місцевості, де поширено використання води з децентралізованих джерел водопостачання (колодязів та свердловин). Поряд з джерелами питної води нерідко розміщені господарські будівлі, туалети, вигрібні ями – все, що сприяє забрудненню ґрунту, і, як правило, води. Це може призвести до поширення захворюваності інфекційними хворобами серед населення.

Для попередження негативного впливу нітратів на ваш організм , та запобіганню виникненню отруєнь і захворювань, пов’язаних з водно-нітратною метгемоглобінемією, необхідно:

– Не вживати воду з колодязів, в яких вміст нітратів перевищує нормативні показники.

– Дотримуватись санітарно-гігієнічних вимог при облаштуванні та експлуатації колодязів, свердловин. Колодязі не менше одного разу на рік необхідно чистити.

– Територію поблизу колодязя утримувати в чистоті, організувати відведення поверхневого стоку.

– З обережністю використовувати органічні добрива у сільськогосподарських роботах.

– 1 раз на рік необхідно проводити лабораторне дослідження води.

Не дотримання вищеперерахованих заходів, призводить до забруднення ґрунту, а відповідно і поверхневих вод, і становлять реальну загрозу життю і здоров’ю дітей та дорослих повідомляють у Пологівському районному управлінні Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області.

Залишити відповідь