АКЦІЯ «Слався, рідний Пологівський край!» вже відгомоніла у 12 населених пунктах району. ФОТО з Шевченкове і Тарасівки…
11 травня мистецька акція «Слався, рідний Пологівський край!», яка присвячена 95-й річниці Пологівського району відбулась для мешканців с. Шевченкове
Святкування було проведено на затишному подвір’ї Шевченківської школи.
З нагоди відзначення Дня пам’яті жертв політичних репресій, який в Україні відзначається 20 травня, урочистості до 95-річчя Пологівського району на території Шевченкового розпочалися покладанням квітів до пам’ятного знаку жертвам голодоморів і політичних репресій.
Святкову програму відкрив зразковий аматорський хореографічний колектив «Союз» привітальним танцем.
Зі словами привітань до присутніх звернулася заступник голови райдержадміністрації І.Півень і нагородила визначених жителів території Почесними грамотами райдержадміністрації.
Тарасівський сільський голова Н.Ходус привітала жителів Шевченкового з ювілеєм Пологівського району, згадала усіх, хто плідно працював і працює на благо процвітання території.
На святі згадали історію села.
…На південному заході Пологівського краю живуть і працюють люди сіл Андріївське, Романівське, Шевченкове та Тарасівки, які всі є територією Тарасівської сільської ради.
…Село Шевченкове є маленькою Батьківщиною для понад 700 його мешканців. Воно розташоване на лівому березі річки Мала Токмачка, за 20 км. від районного центру м. Пологи. Шевченкове було засноване у 1790 році виходцями із Полтавської губернії. Спочатку воно називалося Решетилівкою за назвою села, звідки прибули переселенці. Потім його перейменували на Петропавлівку – на честь Петра Павловича Задорожнього, який був організатором переселення. У 1922 році село Петропавлівка розділили на два населених пункти і назвали на честь великого українського поета Тараса Григоровича Шевченка – Тарасівкою та Шевченковим.
…В селі в різні роки працювали дві молочно-товарні ферми, мехзагін, два сільських клуби та бібліотека, поштове відділення, школа, фельдшерсько-акушерський пункт, цегельний завод, магазин.
У сучасному селі працють: поштове відділення, приватний магазин, 2 фермерських господарства, 7 приватних підприємств.
Медичні послуги населення території отримує у Шевченківському фельдшерсько-акушерському пункті та Тарасівській амбулаторії загальної практики сімейної медицини.
Освітні потреби молоді забезпечує Шевченківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів.
Культурно-мистецькі потреби населення задовольняє сільська бібліотека; сільський клуб тимчасово не працює.
Жителі села пишаються своїм відомим земляком – Балакою Іваном Терентійовичем – українським літературознавцем, доктором філологічних наук…
У концертній програмі взяли участь колективи і окремі виконавці Пологівського РБК – Д.Асланова, І.Чорна, О.Кравчик, Н.Самойлик, зразковий аматорський хореографічний колектив «Союз», любительське об’єднання «Файні пані», учасники художньої самодіяльності Шевченківської школи, які своїм односельцям прочитали вірші, заспівали пісень.
Мешканці села тепло зустрічали кожного виконавця.
Цим святом розпочалась низка концертів на території Тарасівської сільської ради.
Господарі території подбали про зручність відпочинку глядача і встановили додаткові посадкові місця, а також забезпечили роботу виїзної торгівлі з шашликами і морозивом.
Весело шевченківці відпочивали і на дискотеці, яку провели Я.Плетінь і Є.Курносов.
На ганку школи було зроблено фото на згадку про свято.
12 травня мистецьку акцію «Слався, рідний Пологівський край!» було проведено у центрі с. Тарасівка
відділом культури і туризму за підтримки Тарасівської сільської ради
Село Тарасівка є маленькою Батьківщиною для понад 1200 його мешканців. Воно розташоване на лівому березі річки Мала Токмачка, за 14 км. від районного центру м. Пологи.
Тарасівку було засновано у 1790 році виходцями із Полтавської губернії. Спочатку село називалося Решетилівкою за назвою села, звідки прибули переселенці. Потім його перейменували на Петропавлівку – за ім’ям Петра Павловича Задорожнього, який був організатором переселення. У 1903 році на кошти управляючих була збудована початкова школа та ремісниче училище, де навчалися діти селян.
У 1910 році було збудовано Тарасівську дільничну лікарню зі стаціонарним відділенням на 35 ліжок, а в 1914 році – Земський банк. У 1922 році село було розділено на два населених пункти, і названо на честь великого українського поета Тараса Григоровича Шевченка – Тарасівкою та Шевченковим. У червні 1928 року були створені товариства зі спільної обробки землі. У 1929-1930 рр. в селі було організовано 8 колгоспів: ім. Воровського, «Більшовик», «Бідняк», «Революційна хвиля», «Нове поле», «Червоноармієць» та інші. У 1948 році вісім колгоспів Тарасівської сільської ради об`єднали в чотири. У 1958 році усі господарства були об’єднані в один колгосп «Росія». У 1963 році були збудовані нові корпуси Тарасівської ЗОШ І-ІІ ступенів.
На території сільської ради в різні роки працювали: сироварний завод, пекарня, торговий центр, молокозавод, завод з виробництва асфальту, цегельний завод, птахофабрика, молочно-товарна ферма, свиноферма, машинно-тракторна станція, лікарня із пологовим та хірургічним відділеннями, стаціонаром, будинок побуту, сільський Центр культури та мистецтв, дитячий садок. На сьогоднішній день у селі Тарасівка діють: ТОВ «Тарасівське», ПАФ «Деметра», приватні підприємства «Меридіан», «Гай», «Агро-Дон», три фермерських господарства – «Житниця», «ВІАСАН», «Адоніс».
Освітні потреби молоді забезпечує Тарасівська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів. Також, є: поштове відділення, ЦЕЗ №6, 3 приватних магазини, 1 кафе, аптека №40, ветдільниця.
Медичні послуги населенню надають сільська лікарська амбулаторія загальної практики сімейної медицини та пункт невідкладної медичної допомоги.
Культурно-освітні потреби населення задовольняють Тасівсьський сільський будинок культури та бібліотека. На території села працює Свято-Троїцька Православна церква…
Зі словами вітань від імені голови райдержаждміністрації А.Крупського, голови районної ради О.Покутнього та від себе особисто до присутніх звернулася заступник голови райдержадміністрації І.Півень і за вагомий внесок у розвиток Пологівського району нагородила жителів території Почесними грамотами райдержадміністрації.
Також, на святі виступила Тарасівський сільський голова Н.Ходус зі словами вітань.
До акції долучились учні Тарасівської школи: Тетяна Морозова з піснею «Пісня для мам», учні 2-го класу з танцем «Ніжність», учні 4-го класу з піснею «Шкільна стежина» і цим привітали односельців зі святом.
У святковій програмі взяли участь колективи і окремі виконавці Пологівського РБК – Ірина Чорна, Оксана Кравчик, Наталія Самойлик, Тенгіз Дідіані з сином Таміром, зразковий аматорський хореографічний колектив «Овація» і учні хореографічного відділення Пологівської ДШМ, учасники художньої самодіяльності Тарасівського СБК- вокальний колектив «Жайвір», з гуморесками Володимир Савран, вокально-інструментальний ансамбль у складі Віталія Удода, Миколи Сиваша, Григорія Штанкевича, Євгена Черкуна, Тенгіза Дадіані.
Глядачі не жалкували оплесків для артистів, вигукували: «Браво! Біс!».
Під час заходу працювала виставка художніх робіт учнів Тарасівської школи і місцевих вишивальниць, працювала виїзна торгівля.
Фінальним етапом свята була дискотека під музичні хіти української естради.
Кожен на святі бажав один одному злагоди, добра і миру!
Начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації М.Діденко за участь у районній мистецькій акції вручила Тарасівському сільському голові Н.Ходус і директору СБК Г.Удоду Сертифікат учасника акції.
Акцією вже охоплено жителів 12 населених пунктів Пологівського району.
Наступні етапи акції відбудуться 18 травня в с. Новоселівка, 19 травня в с. Вербовому.
Запрошуємо згадати історію рідного краю і насолодитись виступами кращих колективів і виконавців комунальних установ культури Пологівської районної ради.
За інформацією відділу культури і туризму
Під час повномасштабної війни, коли багатьом українцям довелося терміново покинути свої домівки та не вдалося зібрати документи, повторна видача свідоцтв та витягів з Державного реєстру актів цивільного стану громадян особливо […]
Жительку Пологівського району підозрюють у колабораційний діяльності. Олена Баранник проголосила себе головою цивільної адміністрації на окупованій території. 8 грудня у суді міста Запоріжжя відбулось підготовче засідання у цій справі. Про […]
Запорізький напрямок і тимчасово окупована частина Пологівського району зустрічає ЗСУ. Йдучи зранку містом, я нарахувала 86 трупів окупантів по обидві боки дороги – розповідає пологівчанка. За інформацією Генштабу сьогодні зранку, […]
Вчора, 23 листопада, близько 18:00 у автомобілі зрадника здетонував вибуховий пристрій. «Люблю дивитись як воно горить, як вони бігають, суїтяться» За попередніми даними, колаборантом виявився колишній голова Пологівської районної ради […]
Раніше судимий мешканець Кам’янка-Дніпровського району, дізнавшись від жінки, що скоро стане батьком її дитини, наважився на страшний злочин. Він задушив свою жертву клейовою стрічкою та сховав тіло у вигрібній ямі. […]
В рамках реалізації загальнодержавної програми підтримки населення, яке потерпає від збройної агресії окупанта, перші громади Запорізької області уже розпочали доставляти домогосподарствам дрова для опалення в зимовий період. Так, 37 домогосподарств […]
Учора окупанти завдали ракетного удару по об’єкту інфраструктури в обласному центрі. Під ворожим вогнем опинилися й жителі Пологівського та Василівського районів. Інформації про потерпілих не надходило. 16 листопада армія рашистів […]
Евакуацію дітей-сиріт, дитячих будинків сімейного типу та інтернатних закладів, а також допомогу міжнародних організацій у цьому процесі обговорили на нараді очільника ЗОВА Олександра Старуха з керівниками структурних підрозділів. Заступниця начальника […]
Ділок закуповував алкогольну і тютюнову продукцію без відповідних документів та акцизного маркування для подальшого перепродажу третім особам. Правоохоронці вилучили товар сумнівного походження, який прямував на прифронтову територію. 14 листопада спецпризначенці […]
До нашої редакції потрапив документ, в якому зазначались відповідальні та організатори свята ворожої ганчірки у Пологах. Цією інформацією з журналістами “ПІК” поділилась небайдужа людина. Так, з документу видно організаторів та […]
До органів поліції надійшло 15 повідомлень про зруйновану житлову та цивільну інфраструктуру в обласному центрі та у Пологівському районі. Є інформація про поранену цивільну людину. Минулої доби російські загарбники обстріляли […]
Вночі, 16 листопада, у Пологівському районі стало на 1 ворожий склад менше. Так, у населеному пункті Токмак було знищено великий склад з бк різного калібру. Нагадаємо, також бійці Запорізької тероборони […]