Акція у місті: “Де кінчаються дороги, там починаються Пологи”. Реакція міської, районної та обласної влади (ФОТО+ВІДЕО)

Учора, 15 травня, у Пологах відбулась акція «СТОП – бездоріжжю!».

Ініціаторами виступили громадські організації: «Пологівська Самооборона», «Правий Сектор» «Ветерани АТО Пологівщини» з метою привернення уваги до поганого стану доріг та мостів у місті й районі, та, врешті решт, перевтілення обіцянок влади в дії. До них приєднались і гуляйпільські активісти.

На перехресті вулиць Магістральної та Шевченка (Гуляйпільський поворот) учасники акції, яких нараховувалось близько півсотні осіб, протягом години ходили із транспорантами та кричущими написами на плакатах про необхідність якісних доріг в нашому районі.

Чергували місцеві правоохоронці, які забезпечували порядок на дорозі, та скеровували водіїв у напрямки об’їзду.

Цікаво, що водії, які намагались проїхати через місце акції, бурхливо реагували на подію та навіть прагнули “почесати кулаки”, погоджуючись, що стан доріг незадовільний і що їх авто через це часто потребує ремонту, вони поспішали у своїх справах, ігноруючи заклики активістів підтримати протест. Охочих приєднатись було лише кільки одиниць.

Відео Олександра Савічева:

о 9-00 год. стартувавла акція «СТОП – бездоріжжю!»

Опубліковано Савічьвом Олександром 14 травня 2018 р.

З метою вислухати учасників акції, на місце події прибули чиновники: голова Пологівської РДА Артур Крупський, голова Пологівської райради Олександр Покутній та міський голова Юрій Коноваленко.

Мешканці прилеглих будинків першими оточили можновладців зі своїми скаргами, притензіями, запитаннями та пропозиціями. Зокрема, найбільше усіх турбує великоваговий транспорт, що курсує повз їх двори, а іноді й заїжджаючи у них, руйнуючи все на узбіччях. Запропонували обмежити рух таких автівок, або взагалі заборонити. Також, пологівцям вкрай потрібні ливневі стоки, адже їх двори руйнуються у результаті опадів. І, звісно ж, як і всі прагнуть капітального, а не ямкового ремонту, і відповідальності за вчинки (коли щойно покладений асфальт руйнується).

Послухати коментарі влади можна у відео:

Підсумовуючи сказане владою на акції, голова РДА надав офіційну відповідь пологівцям:

Щодо стану фінансування та виконання ремонтних робіт автомобільних доріг загального користування

Пологівського району у 2018 році

Незадовільний стан українських автомобільних доріг, поза всяким сумнівом, став загальнонаціональною проблемою. І це не дивно, адже протягом останніх двох-трьох десятків років, а подекуди – й більше, витрати на ремонт і будівництво автомобільних шляхів в Україні не забезпечували відновлення їх належного стану. За словами Прем’єр-міністра України Гройсмана В.Б., на сьогоднішній день 97% автомобільних доріг потребують капітального та поточного ремонту. Не є виключенням і стан доріг в нашому районі.

Транспортно-експлуатаційний стан переважної більшості автомобільних доріг на території Пологівського району не відповідає сучасним вимогам і потребує поліпшення з урахуванням соціально-економічних потреб району.

Майже все асфальтобетонне покриття автомобільних доріг вичерпало свої експлуатаційні можливості, тому ямковий ремонт не може повністю вирішити питання безпечного проїзду на автомобільних дорогах  району. Востаннє поточний ремонт доріг виконувався у 2013 році. Виникла нагальна потреба у проведенні поточного та капітального ремонтів.

Основною причиною виникнення цієї проблеми є низький рівень фінансування дорожніх робіт.

Мережа автомобільних доріг загального користування Пологівського району складає  367,1 км, з них:

державних – 87,5 км (в тому числі: національних – 41,4 км, територіальних – 46,1 км),

місцевих – 279,6 км (в тому числі: обласних –  161,1 км, районних –  118,5 км).

Автомобільні дороги загального користування державного значення перебувають на балансі Служби автомобільних доріг у Запорізькій області.

Дороги загального користування місцевого значення (обласні та районні) з 01.01.2018 передані зі сфери управління Державного агентства автомобільних доріг України (Укравтодору) до сфери управління облдержадміністрацій та закріплені на праві оперативного управління за Департаментом промисловості та розвитку інфраструктури облдержадміністрації. Замовником робіт з будівництва, реконструкції, ремонту та експлуатаційного утримання доріг загального користування місцевого значення визначено Департамент капітального будівництва облдержадміністрації.

Розподілом  субвенції з Державного дорожнього фонду на 279,6 км доріг загального користування місцевого значення Пологівського району облдержадміністрацією заплановане фінансування у 2018 році:

  • на експлуатаційне утримання в сумі 12 млн. 861 тис. 600 грн;
  • на поточний середній ремонт в сумі 6 млн.  990 тис. грн.

За пропозицією керівництва райдержадміністрації та районної ради   запропоновано використання коштів на  поточний середній ремонт автодороги  Пологи-Кінські Роздори-Андріївка-Нововасилівка-Бердянськ.

Пологівська райдержадміністрація та районна рада у цьому році зверталась до Департаменту капітального будівництва облдержадміністрації щодо вирішення питання ремонту автомобільних доріг загального користування місцевого значення:

  • Гуляйполе-Марфопіль-Новоселівка-Тернове;
  • /Т-04-01/-Костянтинівка-Межиріч;
  • Приютне-Новозлатопіль-Красноселівка-Федорівка-Кінські Роздори;
  • ст. Новокарлівка-Вербове-/Т-04-01/;
  • Чернігівка-Новополтавка-Семенівка-Басань.

Оскільки, передбачених коштів на виконання робіт з експлуатаційного утримання недостатньо, за ініціативи  райдержадміністрації та районної ради  у квітні 2018 року була проведена нарада за участю керівників органів місцевого самоврядування, з пропозицією щодо співфінансування у 2018 році ремонтних робіт визначених проблемних ділянок. За підсумками проведеної наради була отримана згода шести місцевих рад щодо участі у  співфінансуванні на загальну суму 3 211.068 тис. грн.

Слід зазначити, що негайного ремонту потребує автодорога загального користування державного значення  Дніпро – Васильківка – Покровське – Гуляйполе – Пологи – Мелітополь. Райдержадміністрацією та районної радою неодноразово направлялись листи Службі автомобільних доріг у Запорізькій області про необхідність виконання ремонтних робіт. У квітні 2018 року  на запит райдержадміністрації Службою було повідомлено, що  коштів, передбачених річним планом 2018 року, недостатньо навіть для  ліквідації найбільш аварійних окремих ділянок та  про необхідність виділення додаткових коштів. Службою автомобільних доріг у Запорізькій області направлено листа до Укравтодору щодо виділення додаткових коштів для фінансування на експлуатаційне утримання доріг,  в тому числі і на ремонт зазначеної автомобільної дороги.

З настанням сприятливих погодних умов виконуються ремонтні роботи та  роботи з експлуатаційного утримання автодоріг. Так, Філією «Пологівський райавтодор» ДП «Запорізький облавтодор»  виконані роботи, а саме:

засипання ям та промоїн:

  • на автодорозі Т-04-01 (ділянка Пологи – Гуляйполе);

– на автодорозі Т-08-15 – Оріхів – Пологи (територія Інженерненської сільської ради);

та ямковий ремонт:

  • на автодорозі Т-08-15 – Оріхів – Пологи на площі 70,8 м2;
  • на автодорозі О081491 Пологи-Кінські Роздори-Андріївка-Нововасилівка-Бердянськ на площі 849,8 м2.

На цей час триває проведення розпочатого у серпні 2017 року поточного ремонту автодороги Бориспіль-Дніпро-Запоріжжя (через м. Кременчук)-Маріуполь на ділянці від села Кінські Роздори в бік Більмацького району. Ремонтні роботи на території Пологівського району  виконує ТОВ «Шляхове будівництво «АЛЬТКОМ».

Після проведення низки нарад керівництва райдержадміністрації та районної ради з керівництвом Служби автомобільних доріг у Запорізькій області та Департаменту  капітального будівництва облдержадміністрації досягнуто згоди щодо активізації проведення ремонтних робіт на зазначених автомобільних дорогах.

Хочу зазначити, що у квітні 2018 року депутатами Пологівської районної ради було прийнято звернення до Прем’єр-міністра України Гройсмана В.Б. щодо збільшення фінансування робіт з реконструкції та капітального ремонту автодоріг загального користування.

У травні 2018 року головою районної ради запланована зустріч з керівництвом Укравтодору та з Міністром інфраструктури України, на якій буде розглянуто питання щодо збільшення фінансування на ремонт автомобільних доріг у Пологівському районі.

Хотілось би швидше відремонтувати всі дороги в нашому районі, але, на жаль, потрібен деякий час для виконання якісного ремонту. Тепер все залежить від належного фінансування. Впевнений, що спільними  зусиллями  керівництва району, депутатів районної ради, органів місцевого самоврядування та громадськості вдасться досягнути вирішення цієї важливої проблеми.

Довідково: У  2017 році кошти обласного бюджету в сумі 654 314 грн. за пропозицією райдержадміністрації та районної ради були використані на ремонт доріг:

Пологи-Кінські Роздори-Андріївка-Нововасилівка-Бердянськ – на суму  527 967,81 грн., відремонтовано  2537,84 м2;

Приютне-Новозлатопіль-Красноселівка-Федорівка-Кінські Роздори – на суму  126 346,38 грн.,  відремонтовано 319,78 м2.

На ремонт доріг загального користування місцевого значення видатки  з місцевих бюджетів міської та сільських рад на співфінансування ремонту обласних та районних доріг у 2017 році склали в сумі 3 185 399  грн.

У свою чергу голова Запорізької ОДА Костянтин Бриль на своїй сторінці у Фейсбук залишив запис наступного змісту:

Я не на словах знайомий із дорогами Пологівщини, адже лишень вчора перебував в районі із робочим візитом. І сам чудово розумію, що якість автошляхів потребує уваги. І для їх відновлення мені не потрібні мітинги, на кшталт тих, що відбувся сьогодні в місті Пологи на перехресті вул. Магістральної та вул.Шевченка.

Під гаслами «СТОП – бездоріжжю!» організатори акції ГО «Пологівська Самооборона»; ГО «Правий Сектор» та ГО «Ветерани АТО Пологівщини» провели блокування руху транспорту. Таким дивним чином вони вирішили привернути увагу влади до поганого стану доріг і мостів у місті та районі.

Нажаль мені достеменно не відомо: до кого саме звертались мітингувальники. Адже, як це не рідко відбувається, звинувачення летять в бік «влади», не конкретизуючи якої саме: місцевої, обласної чи державної. Традиційно не приділяється увага і з’ясуванню питання: хто саме відповідає за певні ділянки автошляхів. Нажаль, «дороги Пологівщини», так само як і «дороги Запорізького краю» – досить розмите поняття. Тож звітуватиму за ту ділянку роботи, де дійсно можу щось зробити.

Нагадаю, з 1 січня 2018 року автомобільні дороги місцевого значення передані до сфери управління обласних державних адміністрацій. Із державного бюджету на ремонт та утримання доріг місцевого значення обласні державні адміністрації отримують 11,5 мільярда гривень субвенцій. Це рекордна для України сума, адресно спрямована на дороги місцевого значення. Урядом здійснено розподіл субвенцій відповідно до протяжності доріг місцевого значення в областях. Відповідно до розподілу Запорізькій області виділено 479 704,9 тис. грн..

Так само, зваживши протяжність доріг в районах, обласна влада розподілила кошти на місця. Для оновлення автошляхів місцевого значення Пологівського району було виділено 20 мільйонів гривень. Для порівняння: в минулому році Пологи отримали лише 2 мільйони гривень.

Проте відновлення дороги, має досить не багато спільного з заміною килима! Адже перед проведенням робіт потрібно провести торги, визначити підрядника, а вже потім проводити роботи. Аби зробити це якісно, потрібен час. А не вимагати нові шляхи, тільки-но сніг зійшов. Окремо зауважу, для того, щоб відновити всі «дороги Пологівщини» потрібно забути про «дороги Гуляйпілля, Розівки, Бердянська» та ще з десятка районів.
Тож дуже прошу всіх активістів: більш конкретно ставити вимоги, визначитись із пріоритетами і адресатом. Адже інакше ваші акції дуже схожі на замовні мітинги під гаслом «Все пропало»!

Схожі публікації
15.11.2022

Темою цього відео стало дослідження як війна змінює життя людей та їх самих, як особистості. Чи важко кидати все та тікати від російської окупації? Що відчуваєш в цей момент? Скільки […]

14.11.2022

15 жовтня близько другої ночі російські окупанти випустили три ракети по території школи, яка знаходиться в селі Пологівського району. Потужною вибуховою хвилею вибило майже всі вікна. Зокрема, пошкодило фасад та […]

07.11.2022

Кіберфахівці Служби безпеки викрили ще одного ворожого поплічника у прифронтових районах півдня України. Ним виявився блогер із Запоріжжя, який передавав агресору інформацію про наслідки російських ракетних ударів по місту. Для […]

23.10.2022

Як маленькі міста приймають біженців та допомагають їм? Ми бачили багато матеріалів про центри для внутрішньо переміщених осіб у великих містах, що стали своєрідними хабами для біженців з різних областей […]

22.10.2022

Осінь почалась у багатьох не зі святкового дзвоника та напрасованої шкільної форми, а з пошуку гаджетів, веб-камер, навушників та хоча б якоїсь можливості приєднатися до онлайн-уроку. І для дітей, і для […]

31.07.2022

Астрологиня Анастасія за допомогою карт Таро розповіла про майбутній розвиток військових події на території Запорізької області. Детально зупинившись на таких містах як: Запоріжжя, Гуляйполе, Оріхів, Мелітополь, Бердянськ, Токмак, Пологи, Енергодар, […]

29.07.2022

Нам пишуть: Хочу звернутися до представників Пологівської РДА щодо ситуації на пункті пропуску на тимчасово окуповані території, а саме щодо квот пропуску транспортних засобів на територію Пологівського району. Так, наразі […]

28.07.2022

Військовослужбовець термінової служби НГУ 16 липня з ПЗРК збив крилату ракету, а 17 липня літак окупантів Су-25. Усього на його рахунку 7 уражених цілей росії – 6 літаків і 1 […]

27.07.2022

Начальник Марківського відділу УСБУ в Луганській області перебував напідпитку в місці тимчасової дислокації в Кам’янському разом із дружиною та попався місцевим поліцейським. Як розповіли на фейсбук-сторінці Police Control Ukraine, коли патрульні вирішили […]

27.07.2022

Про реалії евакуації з тимчасово окупованих міст розповів мер Енергодару Дмитро Орлов: “Що стосується часу евакуації, то ситуація критична. Люди знаходяться в черзі по 5-6 діб. Окупанти використовують людей як […]

25.07.2022

У Запоріжжі оперативники припинили роботу шахрайського call-центру з щомісячним прибутком у півтора мільйона гривень Оператори телефонували громадянам під виглядом працівників різних банків. У розмовах випитували персональні дані та реквізити банківських […]

22.07.2022

Ось ця називає себе дірєктором дєпартамєнта строітєльства архітєктури і жекеха Запорізької області. Вона скаржиться на “неудавлєтварітєльноє состояніє” м. Пологи і заявляє, що його територію вже “асвабаділі”: “Был освобожден в ходе […]