Багаторічні проблеми Магістральної 509, які НІХТО НЕ ВИРІШУЄ (ФОТО)

Опубліковано в 17:11 Актуально, Важливі, Новини, У Пологах, У районі, Фото-галерея, Цікаво та корисно    838

Проблема обслуговування багатоквартирних будинків актуальна не тільки для маленьких Поліг, але й для України вцілому, і є предметом постійних спорів, скарг та навіть судових процесів між мешканцями будинків та комунальниками.

У місті Пологи одна з таких суперечок навколо будинку 509 по вулиці Магістральній точиться вже понад 7 років.

Про всю серйозність ситуації стало відомо із коментарів в соціальних мережах від нашого читача Олександра Бєлікова, який надіслав світлини, що справляють враження справжньої комунальної катастрофи.

Вирішивши розібратися в ситуації, ми зустрілися з мешканцями Магістральної 509, які звернулись до нас із сподіванням, що їх проблема хоча б трохи зрушить з місця набувши розголосу не лише у місті, де їх не чують, але й за його межами, привернувши увагу тих, хто, можливо, допоможе. Олександр Бєліков та Іван Лісовський вже багато років поспіль поневіряються у пошуках допомоги.

Зокрема, Іван Григорович повідомив, що головною масштабною проблемою є аварійний стан даху, який протікає. Вода проходить між щілинами між покриттям та точиться стінами під`їздів, пошкоджуючи міжповерхові перекриття і стіни, лишаючи по собі жахливі руйнівні сліди.

Як стало відомо, близько 7 років тому дах перекрили єврорубероїдом, в результаті чого, було прибрано парапет. Тож, тепер бетонні плити, які розташовані по всьому периметру покрівлі будинку, час від часу, падають донизу з п`ятиповерхової висоти.

Сьогодні, внаслідок шкідливого впливу води від дощів та снігопадів, волога потрапляє у оселі та під`їзди. Тож, ремонту тепер потребує вже не тільки дах, але й внутрішні приміщення будівлі.

Але і ззовні ситуація не краща: основа балконів пошкодилася, ба навіть біля під`їзду з`явилося провалля. Причиною цьому є постійна сирість та наявність конденсату й стоячої води у цокольних приміщеннях будівлі.

Пошкоджень також зазнали перші поверхи обох під`їздів. Оголена електропровідка на стіні над вмикачами загрожує коротким замиканням при потраплянні вологи, тому становить неабияку небезпеку.

Іван Лісовський, як і інші мешканці, вважає, що чиновники та комунальники лише закривають очі на існуючу проблему, бо за його словами, разом із сусідами вже зверталися робили колективне звернення до Пологівського КУП “Житлосервіс”, але офіційної відповіді так і не отримали.

Таким чином, не маючи іншого виходу, мешканці будинку протягом 7 років власноруч, та за особисті кошти здійснюють можливі поточні ремонтні роботи: так, загальними зусиллями було замінено двері в одному з під`їздів, оновлено скло в декількох вікнах, відштукатурено та пофарбовано стіни, але цього виявилося замало. З часом, зазнавши шкідливого впливу води, штукатурка почала просто сипатись, а деякі рами на вікнах ледь не випадуть.

Що говорять комунальники?

Директор комунального підприємства “Житлосервіс” вважає, що якщо дах будинку дійсно потребує ремонту, його мешканці “брали б комунальників штурмом”, але, за його словами, жодних скарг або пропозицій від них не надходило.

Як виявилося, КУП “Житлосервіс” здійснює частково лише поточний ремонт, тому мешканці будинку мають витрачати свої особисті кошти для закупівлі необхідних матеріалів та оплати за проведення робіт, хоча й можуть сподіватися, що протягом 2018 року в міському бюджеті таки знайдуться кошти для здійснення ремонту даху й під`їздів.

Що говорить міська влада?

За словами заступника міського голови Сергія Колісника, мешканці Магістральної 509 до міської ради із відповідними скаргами або пропозиціями не зверталися, хоча навіть минулої суботи у КЗ “Пологівський ЦКД “Гірник” відбувся річний звіт міського голови, на якому пологівці висловлювали свої побажання, або задавали питання під час відкритого діалогу. Також Сергій Анатолійович підтвердив слова керівництва Пологівського КУП “Житлосервіс” про те, що будинок протягом 2018 року має бути відтремонтований.

Дана будівля знаходиться у спільній власності, і тому всі необхідні ремонтні роботи мають здійснюватися мешканцями за власні кошти та за кошти КУП “Житлосервіс”. Тому, можливим варіантом вирішення проблеми може бути створення ОСББ (об`єднання співвласників багатоквартирних будинків). В такому випадку, мешканці будинку зможуть контролювати свої кошти та скеровувати їх на необхідні поточні, чи капітальні ремонтні роботи. Проте, самі мешканці вважають, що створення ОСББ не принесе бажаних результатів, тому що з 24 квартир одного під`їзду на даний час експлуатуються лише близько 15, тож, вірогідно, отриманих коштів буде недостатньо.

Прикро усвідомлювати, що багаторічні проблеми Магістральної 509, які не вирішує ніхто, так і залишаться невирішеними, допоки мешканці будинку не створять ОСББ та не отримають можливість самотужки керувати своїми коштами, які на даний момент сплачуються комунальному підприємству “Житлосервіс”, проте, будемо разом сподіватись, що врешті-решт, на цю ситуацію звернуть увагу та хоча б поступово почнуть допомагати, починаючи вже сьогодні, а не відкладаючи справу на останній день – доки будинок не зруйнується остаточно.

Залишити відповідь