Банкіри очікують сезонного ослаблення курсу гривні

Курс гривні після зміцнення влітку послабиться восени до 28 грн/$ 1 за рахунок пожвавлення ділової і споживчої активності, а також покупки енергоносіїв до опалювального сезону, до такої думки схиляються опитані агентством “Інтерфакс-Україна” банкіри.

“Восени традиційно оживає ділова активність після літнього затишшя, а також починається період активної підготовки до початку опалювального періоду. Зростання цін у світі на енергоносії і на сировинні ресурси матиме вплив і на курс долара на українському міжбанку”, – сказав агентству директор департаменту казначейства Ідея банку Ярослав Кабін.

За його словами, курсовий коридор восени буде перебувати в межах 27,0-27,5 грн / $ 1 з можливим стрибком до рівня 27,7 грн / $ 1, а середньорічний курс складе 27,2-27,5 грн / $ 1.

Директор департаменту казначейських-інвестиційних послуг Укрексімбанку Антон Болдирєв також очікує повернення гривні до діапазону 27,0-27,5 грн / $ 1 восени.

“Сезонна корекція в межах 3-5% щодо річних значень характерна для нацвалюти. Очікувалося, що посилення тиску відбуватиметься під час виплат за зовнішнім боргом на $ 3 млрд, які відбудуться у вересні і є піковими в поточному році”, – зазначив він.

У той же час, за його словами, отримані $ 2,7 млрд в рамках глобального розподілу Міжнародного валютного фонду (МВФ) будуть забезпечувати підтримку в такий період.

Банкір зазначив, що ризиками для економічної і курсової стабільності залишаються відсутність прогресу в співробітництві з МВФ, корекція світових цін на аргосировину і металургійну продукцію, істотне погіршення умов зовнішньої торгівлі, поширення нових штамів вірусу і, як наслідок, введення обмежень і локдаунів в Україні та світі.

За його словами, реалізація цих ризиків буде посилювати тиск на обмінний курс і наблизить його до рівнів початку року – до $ 27,8-28,3 грн / $ 1.

“Щороку курс долара в кінці серпня починає рости, ця осінь не буде винятком. Ми очікуємо зростання курсу до рівня 27,20-27,25 грн / $ 1”, – зазначив директор департаменту казначейських операцій Аккордбанка Юрій Єфремов.

За його словами, курс на кінець року складе 27,25-27,30 грн / $ 1.

У свою чергу, начальник департаменту персональних банківських послуг Укрсиббанку Ігор Левченко очікує курс долара восени в коридорі 27,2-27,7 грн / $ 1.

“Історично це період, коли курс гривні слабшає, це пов’язано з великим попитом з боку населення, валютними витратами на покупку енергоносіїв до опалювального сезону”, – пояснив банкір.

За його словами, курс гривні восени буде залежати від цін на енергоносії, активності нерезидентів інвесторів на первинних аукціонах з продажу і їх поведінки на вторинному ринку.

У той же час, начальник аналітичного відділу Альфа Банку Олексій Блінов очікує коливання курсу міжбанку восени в діапазоні 27-28 грн / $ 1, за рахунок традиційного сезонного пожвавлення, викликаного активізацією ділової і споживчої активності в осінній період.

Він зазначив, що одночасно спостерігається деяке посилення попиту в роздрібному сегменті ринку, а купонна виплата 2 млрд грн за гривневими ОВДП на адресу нерезидентів, вироблена 1 вересня, сформувала додатковий разовий попит на іноземну валюту.

Блінов підкреслив, що ситуація на валютному ринку стабільна, а негативний фактор різкого подорожчання імпорту в короткостроковій перспективі компенсується рекордним урожаєм.

За його словами, пік виплат за зовнішніми боргами у вересні ніяк не позначиться на валютному ринку, так як держава вже має всі необхідні для цього валютні ресурси.

“Що стосується більш довгострокових прогнозів, то в другому півріччі 2022 року цілком можливо помірне ослаблення курсу під тиском розширення дефіциту зовнішньої торгівлі”, – зазначив аналітик.

Згідно з базовим сценарієм макроекономічного прогнозу Альфа Банку, середньорічний курс складе 27,73 грн / $ 1 в 2021 році і 28,50 грн / $ 1 в 2022 році.

У свою чергу директор департаменту казначейських операцій Юнекс Банку Анна Волуйчак очікує, що за рахунок сезонної корекції гривня незначно послабиться, тому у вересні курс буде перебувати в діапазоні 26,7-27,5 грн / $ 1.

“Високі ціни на сировину в світі, рекордний урожай, зростаючі обсяги переказів трудових мігрантів – всі ці фактори не дають підстав говорити про загрози стабільності національної валюти”, – зазначила вона.

У той же час, за її словами, існує ряд важкопрогнозованих факторів, які можуть зробити сильний вплив на валютний ринок восени, зокрема, ситуація з пандемією, поведінка іноземних власників гривневих ОВДП, а також перегляд облікової ставки 9 вересня.

Волуйчак додала, що гривня може отримати істотну підтримку в листопаді за рахунок традиційної активації продажу валюти населенням і виплати квартальних податків бізнесом, що буде стимулювати продаж валютної виручки експортерами.

Схожі публікації
15.11.2022

Темою цього відео стало дослідження як війна змінює життя людей та їх самих, як особистості. Чи важко кидати все та тікати від російської окупації? Що відчуваєш в цей момент? Скільки […]

06.11.2022

Вісім місяців триває війна, яка руйнує нашу країну, руйнує наше майбутнє, руйнує наші життя… Чи, може, не всіх? Чи, може, знайома з сусідньої вулиці, не являючи собою нічого особливого, нормально […]

06.11.2022

Вже 3 листопада Верховна Рада підтримала проєкт Державного бюджету на 2023 рік у другому читанні. За ним розмір мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму з 1 січня становитиме 6700 грн та […]

02.08.2022

11 жовтня 2021 року Міністерство оборони видало наказ №313, який зобов’язує деяких жінок стати на військовий облік. Йдеться про жінок із професіями, що споріднені з 14 військово-обліковими спеціальностями. Вони зобов’язані стати […]

28.07.2022

Військовослужбовець термінової служби НГУ 16 липня з ПЗРК збив крилату ракету, а 17 липня літак окупантів Су-25. Усього на його рахунку 7 уражених цілей росії – 6 літаків і 1 […]

28.07.2022

1 липня Верховна Рада України ухвалила закон щодо особливостей судового провадження у справах про встановлення факту народження або смерті особи в умовах воєнного чи надзвичайного стану та на тимчасово окупованих […]

27.07.2022

Начальник Марківського відділу УСБУ в Луганській області перебував напідпитку в місці тимчасової дислокації в Кам’янському разом із дружиною та попався місцевим поліцейським. Як розповіли на фейсбук-сторінці Police Control Ukraine, коли патрульні вирішили […]

27.07.2022

Кабінет Міністрів зареєстрував у Верховній Раді законопроєкти, які спрямовані на зміну оподаткування транспортних засобів, що ввозяться на митну територію України. Йдеться про законопроєкти №7448, №7466, та №7468, які передбачають внесення […]

15.06.2022

КЛЯТА ВІЙНА ЗАБИРАЄ НАЙКРАЩИХ… 10 червня Пологівщину, як і всю країну, сколихнула трагічна звістка – загинув наш Герой, капітан Олексій Чубашев, відомий військовий журналіст, воїн, автор програми “Рекрут UA”. Таку сумну […]

13.04.2022

За словами одного з експертів, на травневі свята ми будемо смажити шашлики. Відомі астрологи й екстрасенси випитують у планет про плани політиків і майбутнє України. Багато з них твердо впевнені […]

08.04.2022

Додаток “Дія” під час війни кілька разів змінював перелік послуг та опцій. З’явилися нові функції, але водночас й перестали працювати деякі старі, через зупинку діяльності певних відомств та організацій. Та […]

07.04.2022

☝️Нагадуємо, де можна нас читати новини від ПІК ❇️ САЙТ: https://p-i-k.zp.ua/ ❇️ Вайбер: ♦️ ПІК-новини: https://invite.viber.com/?g2=AQABBqLmrkcVkElnJPkau8CdsFM7vg6zOjjYTWCeaUDvl1D48tRLkQNUIHawiKvx ♦️ ПІК-Запоріжжя: https://invite.viber.com/?g2=AQBlFCKu13V1f05EGIlIkfCqOLkk23Qnw1HIkphoQ5vYam9%2FnH6fmGzdb6pnUOH3 ♦️ ПІК-Мелітополь: https://invite.viber.com/?g2=AQBKhbd6VfUgs05D9%2FTG%2Fr6rIWnxtBOI3CK33wKLkbHscumIC4aNZatSfFgPAhz5 ❇️ Фейсбук: ♦️ ПІК-новини: сторінка https://www.facebook.com/PIKnoviniZP ♦️ Група […]