БЕЗ “ПІДПИСАНОГО” СІМЕЙНОГО ЛІКАРЯ ВАМ УСКЛАДНЯТЬ ДОСТУП ДО МЕДИЧНИХ ПОСЛУГ (ВІДЕО)

Опубліковано в 8:50 Актуально, В Україні, Відео-галаеря, Важливі, Новини    624

Нові правила можуть запрацювати від 1 квітня.

В Україні хочуть цілком припинити фінансування пацієнтів, які не уклали декларації з лікарем
припинити фінансування пацієнтів, які не уклали декларації з терапевтом або педіатром. Нині угоди мають 26 мільйонів громадян, решта не визначилися зі своїм сімейним лікарем, ідеться в сюжеті ТСН.

Власниця салону краси пані Ніна працює з 9:00 ранку по 21:00 вечора. Вона не бачить сенсу витрачати час і шукати сімейного лікаря: “У мене до цього не доходили руки, не було нічого, щоб мене це змусило зробити”. Якщо їй потрібна медична допомога, вона йде в приватну клініку або звертається до знайомих лікарів, які приймають її без формальностей.

Зараз усі пацієнти терапевтів, сімейних лікарів та педіатрів поділені на два списки — “зелений” та “червоний”. У першому українці, що підписали декларацію з лікарем – за кожного держава платить 370 гривень плюс вікові надбавки. У міністерстві охорони здоров’я від початку квітня хочуть повністю припинити фінансування пацієнтів із червоного списку, які не визначились із сімейним лікарем. На думку чиновників, це має простимулювати і медиків, і самих пацієнтів підписати-таки потрібні договори.

В аутсайдерах нині ходять великі міста, як то Київ чи Одеса. Столична амбулаторія має лише 45% укладених від потенційної кількості угод, хоча пацієнтів агітували, як могли – обходили, клеїли листівки та оголошення. Якщо нові правила із квітня запрацюють, то пацієнти, котрі не матимуть підписаних декларацій із сімейним лікарем, втратять безкоштовний доступ до низки аналізів і діагностики на первинній ланці медичної допомоги. “Якщо ваш стан загрожує життю, в амбулаторії вам не вправі відмовити, але якщо це планове звернення, застуда або грип, сімейний лікар управі сказати “ні” або запропонувати підписати декларацію одразу на місці”, – пояснюють медики.

Джерело: ТСН

1 коментар на “БЕЗ “ПІДПИСАНОГО” СІМЕЙНОГО ЛІКАРЯ ВАМ УСКЛАДНЯТЬ ДОСТУП ДО МЕДИЧНИХ ПОСЛУГ (ВІДЕО)

  • Ничего хорошего от мед реформ я не увидела.. После гипертонического приступа через три дня пришла к семейному врачу на Пологи-5..мне ответили. что талончиков нет и будут только в понедельник. то есть через 5дней..я ушла ни с чем..через неделю я снова посетила поликлинику на Пологи-5..записалась..сделала кардиограмму..и пришла по записи на следующий день..но оказывается меня на этот день не записали..в регистратуре меня выругали ..но я с трудом попала к врачу..и что врач–давление не измерил.кардиограмму не прочитал выписал по моей просьбе таблетки и все..так зачем же мне делали кардиограмму..а давление гипертонику не надо бы измерить..или мы пенсионеры свое уже отработали и никому не нужны..Пройдет несколько лет и вы доктора тоже будете пенсионерами и дай Бог. что бы у нас за это время прошли нормальные реформы..и вы не были на нашем месте..Так с больными престарелыми людьми нельзя себя вести..

Залишити відповідь