Більмацький район на шляху створення ОТГ

Опубліковано в 19:47 Новини, У регіоні    349

Представники обласної державної адміністрації та Центру розвитку місцевого самоврядування провели виїзну консультацію в Більмацькому району. У заході взяли участь заступник голови-керівник апарату облдержадміністрації Зінаїда Бойко, начальник управління містобудування та архітектури облдержадміністрації Олександр Билим та директор Центру розвитку місцевого самоврядування Олександр Свистун.  

Зустріч викликала великий інтерес у представників районної влади та голів територій, що планують об’єднатися у потенційну громаду. Головним питанням стало обговорення об’єднання саме у форматі, передбаченим перспективним планом.

Зінаїда Бойко розповіла про загальноукраїнські тенденції щодо впровадження реформи, переваги від об’єднання за перспективним планом, зокрема можливість отримати громадою інфраструктурну субвенцію на сільського мешканця. За її словами, у представників Більмацької громади є всі шанси об’єднатися до кінця поточного року і вже з наступного перейти на прямі відносини з державним бюджетом. Водночас посадовець акцентувала увагу і на ризиках для території, якщо об’єднання в цьому році не відбудься, або буде відхилення від перспективного плану.

Конкретні розрахунки, що підтверджують спроможність майбутньої Більмацької ОТГ представив начальник управління містобудування та архітектури облдержадміністрації Олександр Билим.

Зі свого боку Олександр Свистун окреслив перед керівниками сільських та селищних рад конкретні фінансові переваги від об’єднання: фактично бюджет громади зросте вдвічі. Він підкреслив, що ці кошти можна буде направити на проекти розвитку та суттєво підвищити якість життя населення.

Присутні керівники місцевих рад зазначили, що на сьогодні серед лідерів територій нема єдиної позиції щодо об’єднання у форматі Перспективного плану. Тому учасники досягли домовленості ще раз розглянути та зважити варіант об’єднання у Більмацьку громаду за Перспективним планом та найближчим часом активізувати роботу у цьому напрямку.

Інформує: Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Залишити відповідь